Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2018
  • 15 września 2018
  • wyświetleń: 18120

Gospodarstwo rolne z Poręby najbezpieczniejsze w kraju?

Za nami:

Mieszkańcy województwa śląskiego już w zeszłym roku pokazali swoją moc - dzięki ich głosom w internetowym konkursie na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w Polsce zwyciężyło wtedy gospodarstwo Arkadiusza Parkitnego (ze wsi Konieczki, w gminie Panki, powiecie kłobuckim) w województwie śląskim. Teraz jest okazja, by zagłosować na gospodarstwo państwa Marioli i Brunona Masnych z Poręby.

Gospodarstwo z Poręby najbezpieczniejsze w kraju?
Gospodarstwo z Poręby najbezpieczniejsze w kraju? Trwa głosowanie · fot. KRUS


Internetowe głosowanie odbywa się już od 8 lat za pośrednictwem portalu Telewizji Interaktywnej AgroNews - partnera Ogólnokrajowego Konkursu KRUS. Konkurs edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Do udziału w XVI edycji konkursu zgłoszono 1087 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym). Większość stanowiły gospodarstwa rolne o powierzchni do 50 ha. Gospodarstwa 16 finalistów XVI Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa. W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.

Gospodarstwo z Poręby najbezpieczniejsze w kraju?
Gospodarstwo z Poręby najbezpieczniejsze w kraju? Trwa głosowanie · fot. KRUS


Na wybrane gospodarstwo można głosować do 15 września do godziny 00.00. Na stronie Telewizji Interaktywnej AgroNews można znaleźć opisy wszystkich 16 gospodarstw startujących w finale, a następnie zagłosować odhaczając wybrane gospodarstwo. Nie wątpimy, że mieszkańcy śląskiego zagłosują na swojego reprezentanta - gospodarstwo państwa Marioli i Brunona Masnych z Poręby w woj. śląskim. Państwo Masny na 70,8 ha gruntów prowadzą produkcję roślinną: buraki cukrowe (15 ha) i zboża - pszenicę (40 ha), rzepak (10 ha) kukurydzę i żyto.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 21 września podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania.

BM / pless.pl, źródło: KRUS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.