Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2018
  • 27 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 53063

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dożynki Gminne w Porębie - ozdoby, obrzędy i korowód

W niedzielę, 26 sierpnia w Porębie odbyły się Dożynki Gminne. Zabawa rozpoczęła się po mszy świętej na boisku sportowym. Starostami dożynek byli Barbara Białas i Marek Goraus.

Dożynki Gminy Pszczyna 2018 w Porębie - ozdoby dożynkowe wsi - 26.08.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Po uroczystej mszy św. dożynkowej w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego, nastąpił przemarsz korowodu z udziałem Orkiestry KWK "Pniówek". Tuż po nich odbyły się obrzędy dożynkowe - starostowie i burmistrz tradycyjnie częstowali przybyłych gości chlebem. Następnie można było oglądać występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie.

Dożynki Gminy Pszczyna 2018 w Porębie - korowód dożynkowy - 26.08.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Loading...


Podczas części oficjalnej wręczono również nagrody burmistrza Pszczyny w konkursie "Rolnik gminy Pszczyna" oraz "Nie daj się wkręcić - bezpieczne żniwa 2018". Kolejnym punktem gminnych dożynek były występy Zespołu Pieśni "Kobiórzanie" oraz Zespołu Ludowego "Ćwikliczanie". W następnej kolejności na scenie pojawił się śpiewający kabaret "Makula Band". Imprezę zakończyła zabawa dożynkowa z zespołem "Sador".

Dożynki Gminy Pszczyna 2018 w Porębie - obrzędy dożynkowe - 26.08.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Loading...


Ponadto w czasie dożynek odbywały się będą liczne imprezy towarzyszące: wystawy płodów rolnych, roślin, sztuki i rękodzieła twórców ludowych, ptaków ozdobnych i drobnego inwentarza, sprzętu ogrodniczego i rolniczego. Było również wiele atrakcji dla dzieci.

Dożynki Gminne w Porębie - 25.08.2018 · fot. Grzegorz Englart


Loading...

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.