Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2018
  • 7 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 7400

W budynku Urzędu Gminy odbył się casting do filmu

W piątek 03.08.2018r. w użyczonych pomieszczeniach Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju odbył się casting do krótkometrażowego filmu fabularnego - adaptacji powieści Milana Kundery pt. "Nieznośna lekkość bytu".

Jest to projekt realizowany przez Małgorzatę Turek - studentkę organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej oraz Agnieszkę Nowosielską - studentkę reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego pod opieką artystyczną Filipa Bajona. W rolach głównych wystąpią Wojciech Mecwaldowski oraz Agnieszka Żulewska.

Film produkowany jest przez Wydział Radia i Telewizji.

Casting w Goczałkowicach-Zdroju był zaproszeniem lokalnej społeczności do odegrania w filmie ról drugoplanowych oraz udziału w statystach. Licznie zgromadzeni: dzieci, młodzież oraz ich rodzice mogli osobiście zobaczyć, jak odbywa pierwszy etap współpracy reżysera oraz aktora. Jak zapewnia reżyser filmu, dane zebrane na spotkaniu zostaną użyte tylko do tego projektu.

Zaangażowanie władz gminy w tą inicjatywę, ma na celu wsparcie młodych artystów oraz promocję Gminy w skali ogólnokrajowej, gdyż realizatorzy projektu zachwyceni krajobrazem naszej miejscowości postanowili część zdjęć kręcić na jej terenie.

Pokaz filmu odbędzie się we wrześniu br. na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach, na który wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.