pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2018
  • 30 lipca 2018
  • wyświetleń: 50812

[FOTO, WIDEO] Pożar mieszkania w bloku w Suszcu. 10 osób rannych!

W niedzielę wieczorem w Suszcu przy ul. Piaskowej wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Poszkodowanych zostało dziesięć osób, w tym jedno dziecko oraz dwóch policjantów biorących udział w akcji ratowniczej. To już kolejny pożar w blokach w tym miejscu, na razie nie są znane jego przyczyny.

Pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Piaskowej w Suszcu - 29.07.2018 · fot. pless.pl


Ogień pojawił się w bloku nr 11 na trzecim piętrze około godziny 21.20. Spaleniu uległo niemalże całe mieszkanie. Sąsiednie mieszkania zostały zadymione. W budynku uszkodzona została instalacja elektryczna.Ewakuację mieszkańców rozpoczęli policjanci, którzy na miejsce zdarzenia przyjechali jako pierwsi. Kontynuowali ją strażacy. Łącznie ewakuowano 32 osoby. Ewakuowanym od razu udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Rannych zostało dziesięć osób, w tym jedno dziecko. Wśród poszkodowanych jest również dwoje policjantów, którzy pomagali mieszkańcom wydostać się z budynku. Osoby te przewieziono do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Tychach, Żorach i Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Ze względu na zniszczenia wewnątrz bloku cześć mieszkańców bloku nie mogła wrócić do swoich mieszkań.Interwencja zakończyła się około północy. Udział w niej brało siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Pszczyny oraz z Żor, a także pięć jednostek ochotniczych straży pożarnych z gminy (Kryry, Mizerów, Rudziczka, Suszec).

Pożar bloku w Suszcu - 29.07.2018
Pożar w bloku przy ul. Piaskowej w Suszcu - 29.07.2018 · fot. Kinga


Suszec, ul. PiaskowaKomenda Powiatowa Policji w Pszczynie prowadzi postępowanie, którego celem jest ustalenie przyczyny pożaru. W najbliższych dniach poznamy opinię biegłego w tej sprawie.

Warto odnotować, że to już kolejny pożar w blokach przy ulicy Piaskowej w Suszcu. 7 lipca w wyniku jednego z nich (w bloku oznaczonym numerem 9) dymem podtruło się sześć osób.

new, ups, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.