Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lipca 2018
  • 28 lipca 2018
  • wyświetleń: 17444

[WASZE ZDJĘCIA] Zaćmienie księżyca widziane z Pszczyny i okolic

Wczoraj wieczorem miało miejsce najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca. Dzięki dobrej pogodzie, mogliśmy oglądać to zjawisko przez 1 godzinę i 43 minuty. Zachęcamy do przesyłania swoich zdjęć. Uruchomiliśmy otwartą galerię.

Zaćmienie księżyca widziane z Pszczyny i okolic - 27.07.2018 · fot. Piotr Nalepa, Seweryn, Danuta Skrzypek, Marcin Matusiński, Monika Urbaniec, Michał B, Mariusz Jakacki, Patrycja Kitrasiewicz, Barbara Czechowice-Dz, Barbara R Czechowice-dz., Weronika, Sewer9, Anna, Patrycja, Katarzyna, Marek H, Przemysław Gawron, Paulina Słomska-Witosz, Mieszkanka, Arek Kowalczyk


Zaćmienie Księżyca to zjawisko astronomiczne powstające, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni. Cień naszej planety przykrywa srebrny glob. Księżyc pogrążył się w mroku o godzinie 22.22.

W trakcie zjawiska Księżyc nabrał czerwono-pomarańczowych barw. Przyczyną zmiany koloru satelity ziemskiego była atmosfera naszej planety, która rozproszyła promienie słoneczne i nadała Księżycowi niecodzienny kolor.

ups, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.