pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 października 2005
  • wyświetleń: 5492

Protest mieszkańców Bieruńskiej

Decyzja zapadła - mieszkańcy ulicy Bieruńskiej zorganizują we wtorek (11 października) o godz. 15.00 blokadę drogi, która ma potrwać dwie godziny. Blokada zbiegnie się z zamknięciem wiaduktu na ul. Bielskiej. Na wiadukcie rozpocznie siębowiem awaryjna naprawa, która potrwa od 11 do 18 września.

Pszczynie grozi więc paraliż komunikacyjny! We wtorek z drogi krajowej nr 1 będzie można zjechać do Pszczyny tylko z ul. Hallera i Męczenników Oświęcimskich. Nie trudno się domyślić, że "jedynka" w tym czasie zostanie zakorkowana. Nie weselej będzie też w centrum Pszczyny. Obecnie o godz. 15 jest już ciężko poruszać się samochodem po Pszczynie, a co dopiero bez dwóch kluczowych przejazdów.

Blokada to protest jej mieszkańców przeciwko zwiększonemu natężeniu ruchu na tej ulicy. Przypomnijmy, że obecnie tą drogą kierowany jest ruch samochodów ciężarowych, które nie mogą przejechać przez wiadukt na ul. Bielskiej.

mot / pless.pl

---------------------

informacja z 2005-10-07, godz. 11.15

Nieustanny hałas i smród, popękane domy - to efekty zwiększonego ruchu na ulicy Bieruńskiej w Pszczynie. Ruch jest większy, bo samochody ciężarowe nie mogą już jeździć ulicą Bielską, a w Pszczynie nadal nie ma obwodnicy. Mieszkańcy są zrozpaczeni i wczoraj (czwartek) zorganizowali spotkanie z władzami miasta i powiatu www.pless.pl/wydarzenia/wydarzenia-pokaz.php?id=5415 class=dodaj>[zobacz szczegóły].

Okazuje się jednak, że zarząd województwa śląskiego - odpowiedzialny za katastrofalny stan wiaduktu na ulicy Bielskiej, a tym samym za kłopoty komunikacyjne całego miasta, nie chce słuchać bijących na alarm pszczyńskich samorządowców.

Vicestarosta Krystian Szostak wraz z burmistrzem Janem Dudą będą dziś (piątek) ponownie przekonywać do podjęcia natychmiastowych działań w Pszczynie marszałka województwa śląskiego. Samorządowcy chcą poinformować marszałka, że mieszkańcy Bieruńskiej - w akcie rozpaczy - planują zorganizować blokadę drogi.

Tak na marginesie, władze województwa o planach mieszkańców dowiedziałyby się wcześniej, ale nikt z Katowic na spotkanie z pszczynianami się nie pofatygował.

Iza / Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.