pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 października 2005
  • wyświetleń: 2256

Wyginam śmiało ciało

Wyginam śmiało ciało


Tę piosenkę usłyszycie w brawurowym polskim dubbingu filmu „Madagaskar”, który ponownie (na prośby widzów) będzie w najbliższym tygodniu (od 7 do 13 października) wyświetlany w pszczyńskim kinie Wenus. Drugim filmem wyświetlanym w najbliższym tygodniu jest film sensacyjny „Imperium wilków” z Jeanem Reno w jednej z głównych ról. Poniżej przedstawiamy krótkie informacje o filmach. Życzymy dobrej zabawy.

„Imperium wilków” - reż. Chris Nahon; obsada: Jean Reno, Philippe Bas, David Kammenos, Didier Sauvegrain, Jocelyn Quivrin, Arly Jover i inni

Połączenie sensacji, thrillera i science-fiction z Jeanem Reno w jednej z głównych ról. Jean Reno (uwielbiany za to jego obojętne spojrzenie i grę aktorską, która przychodzi mu bez najmniejszego wysiłku i wychodzi zawsze, niezależnie od roli, która mu się trafiła, nadzwyczaj naturalnie) tym razem w roli tajemniczego, trudnego do rozszyfrowania, stosującego niezgodne z prawem i zasadami dobrego smaku, jak to ujmie jego pseudo-partner, faszystowskie metody inspektora policji. Pewnego dnia odwiedza go ambitny, młody, działający solo i niedoświadczony gliniarz, Paul Nerteaux, któremu marzy się rozwiązanie najnowszej sprawy i zwraca się do Schiffera (Reno) z prośbą o pomoc.

W tym samym czasie pewnej kobiecie wydaje się, że traci zdrowe zmysły. Grana przez bardzo ładną Arly Jover, Anna zaczyna się bardzo dziwnie zachowywać. Widzi okropności, ma halucynacje i przywidzenia. Mąż twierdzi, że jego żona traci pamięć. Ona ma na ten temat inną teorię. Prawdziwą teorię spisku ze swoim mężem w roli głównej! Postanawia opowiedzieć o wszystkim przypadkowo wybranemu z książki telefonicznej psychiatrze. Jak te dwa, pozornie mające z sobą niewiele wspólnego wątki zostaną połączone w jedną, spójną całość? W bardzo intrygujący sposób. Wizualnie i muzycznie film mroczny. Jednocześnie pełen niespodzianek.


„Madagaskar” - reż. Tom McGrath, Eric Darnell; głosów użyczają: Artur Żmijewski, Klaudiusz Kaufmann, Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Boberek, Arkadiusz Jakubik, Grzegorz Pawlak i inni

Film animowany. 80 minut śmiechu i zabawy w doskonałym wydaniu. Zwierzęcy bohaterowie filmu, którzy żyć powinni - zgodnie z naturalnym prawem - w dzikiej głuszy, od lat zamieszkują nowojorskie zoo. Hipopotamica Gloria, żyrafa Melman i przede wszystkim lew Alex mają tu wszystko, czego oczekują od życia - widownię (przychodzą rodzinne wycieczki, a specjalny, "głośniejszy" program przygotowywany jest dla emerytów), podane w najlepszym kucharskim stylu jedzenie, mają też siebie, czyli przyjaciół. Jedynie Marty, przeżywająca właśnie depresję zebra, wolałaby znaleźć się w miejscu zupełnie innym. Postanawia więc z zoo uciec, co wpędza w kłopoty całe stado kompanów - wszyscy zostają podczas spaceru po Nowym Jorku złapani i umieszczeni, skąd przypadkiem trafiają na wyspę Madagaskar.

Tu życie nie okaże się usłane różami a w zwierzętach obudzą się naturalne instynkty, co pod znakiem zapytania postawi dotychczasową przyjaźń lwa i zebry. Liczba gagów i żartów, które scenarzystom udało się upchnąć w 80-minutowym filmie, jest imponująca. Praktycznie co chwilę na ekranie jesteśmy świadkami zdarzeń bądź wymiany zdań, które na sali wzbudzają huragany śmiechu. Co ważne, zdecydowana większość z nich autentycznie bawi (nie tylko najmłodszych). Film oferuje 80 minut doskonałej rozrywki w towarzystwie ciekawych i oryginalnych bohaterów, którzy zdobędą sympatię widzów w każdym wieku.

Szczegółowy repertuar kina znajdziecie tutaj www.wenus.pless.pl/index.php?load=repertuar class=dodaj>www.wenus.pless.pl

Mirosław Nowiński / Kino Wenus

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.