pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 października 2005
  • wyświetleń: 1768

Rajd po górach

19 drużyn z 9 szkół ponadpodstawowych powiatu pszczyńskiego wzięło udział w VII Rajdzie Górskim zorganizowanym w ostatnią sobotę przez pszczyński oddział PTTK i koło przewodników. Młodzież szła czterema trasami na Szyndzielnię. Uczestnicy rajdu rozwiązywali też test z wiedzy o Beskidach.

Najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pszczynie z opiekunem Maciejem Kosobudzkim. II miejsce zdobyli uczniowie z GP nr 5 ze Studzionki (opiekun Waldemar Marszałek). III miejsce zajęli gimnazjaliści z GP w Goczałkowicach (opiekun Aleksandra Bartosik-Rajwa) i z GP nr 2 w Woli (Grażyna Żebracka i Anna Skonieczna).

Jak mówi prezes koła przewodników PTTK Tadeusz Harazin, rajd był jednym z dwóch organizowanych w ciągu roku (pierwszy, czerwcowy, odbywa się po ziemi pszczyńskiej, drugi - górski - jesienią). Teraz, jak słyszymy, PTTK w Pszczynie przymierza się do zorganizowania kursu przewodników beskidzkich i po województwie śląskim. Kto może zostać przewodnikiem? - Każdy kto ukończył 18 lat, ma co najmniej średnie wykształcenie i dobry stan zdrowia - mówi T. Harazin.

(r) / Echo

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.