pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 października 2005
  • wyświetleń: 1585

Cukrzyca nie boli

W Pszczyńskim Centrum Kultury 7 października odbędą się XIV Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Zapraszamy na salę widowiskową w godzinach 16.00 – 19.00. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Koło w Pszczynie oraz Urząd Miasta. Wstęp oczywiście jest wolny.

cukrzyca
fot. internet · fot. sxc.hu


Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia w ostatnich latach można zaobserwować wzrost liczby zachorowań na cukrzycę właśnie. Co to za choroba? Mówi się, że podstępna, bowiem początkowa jej faza bardzo często przebiega bezobjawowo. Stąd popularne powiedzenie, że cukrzyca nie boli. Chorujemy na cukrzycę, bo nasz organizm nie wytwarza insuliny, bądź wytwarza ją tylko częściowo.

W Polsce na cukrzycę choruje około 2 milionów osób, tylko połowa została zdiagnozowana i rozpoczęła leczenie. WHO przewiduje, że do 2030 roku choroba dotknie 366 milionów osób na świecie i przybierze rozmiar epidemii. Dobra wiadomość jest taka, że osiągnięcia współczesnej medycyny pozwalają na tyle kontrolować chorobę, że można normalnie z nią żyć.

A.O. / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.