pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2018
  • 29 lipca 2018
  • wyświetleń: 33556

Powiatowa spółka złożyła ofertę dotyczącą szpitala w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W poniedziałek, 23 lipca powiatowa spółka złożyła ofertę w rokowaniach na udzielanie świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne. Przez ostatnie trzy tygodnie pomieszczenia w budynku przy ul. dra Antesa przeszły prawdziwą metamorfozę.

Szpital w Pszczynie - 23.07.2018 · fot. Powiat


Od początku lipca, kiedy powiat pszczyński przejął budynek od dzierżawiącej go do 30 czerwca spółki Centrum Dializa z Sosnowca, w szpitalu trwały intensywne prace związane z dostosowaniem pomieszczeń od parteru do IV piętra do wymogów wynikających z przepisów.

Na każdym oddziale przygotowano zespoły pomieszczeń pielęgnacyjnych, czyli punkty pielęgniarskie z pokojem przygotowawczym, gabinety diagnostyczno-zabiegowe, brudowniki wyposażone w urządzenia do dezynfekcji, pokoje łóżkowe oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne z ogólnodostępnymi toaletami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia i korytarze zostały odmalowane, łącznie z salami operacyjnymi i traktem porodowym. W ostatnim tygodniu prace koncentrowały się głównie na wymianie płytek podłogowych na łatwiejsze w utrzymaniu i dezynfekcji wykładziny.

Już w czerwcu powiat pszczyński wyremontował piętra V i VI, na których poprzedni dzierżawca nie prowadził działalności.

szpital
Powiatowa spółka złożyła ofertę dot. szpitala w Pszczynie. · fot. Powiat


- Zaoferowaliśmy Narodowemu Funduszowi Zdrowia prowadzenie działalności medycznej w wyremontowanych pomieszczeniach, które zostały przygotowane zgodnie z przepisami, posiadamy wymagany sprzęt i pełne zabezpieczenie kadrowe. Ten szpital nie wyglądał tak dobrze przez ostatnie 40 lat, dlatego oczekujemy, że wznowi działalność w pełnym zakresie. Tylko jeżeli otrzymamy kontrakt w dotychczasowej wysokości na uruchomienie wszystkich oddziałów i świadczeń, będziemy mogli zapewnić odpowiednią opiekę pacjentom i spiąć wszystko finansowo. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego na to zasługują - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza i podkreśla ogromne zaangażowanie kadry medycznej i pozostałych pracowników szpitala, ich rodzin i wielu wolontariuszy, którzy bezinteresownie i z własnej woli pomagali w przygotowaniu szpitala.

Zgodnie z ogłoszeniem o rokowaniach, decyzja o tym, czy NFZ przyzna powiatowi pszczyńskiemu kontrakt na leczenie szpitalne ma zapaść 30 lipca. Umowa na udzielanie świadczeń powinna obowiązywać od 1 sierpnia 2018 r. do 30 czerwca 2021 r.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.