pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2018
  • wyświetleń: 26698

[ZDJĘCIA] Parafianie z Wszystkich Św. pożegnali ks. Krystiana Jankę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj

Po 28 latach pracy w parafii p.w. Wszystkich Świętych w Pszczynie na emeryturę przechodzi ksiądz Krystian Janko. W niedzielę, 22 lipca odbyła się uroczysta msza, podczas której parafianie podziękowali proboszczowi za wieloletnią posługę.

Msza pożegnalna ks. Krystiana Janko, przechodzącego na emeryturę proboszcza parafii Wszystkich Św. w Pszczynie - 22.07.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Ks. Krystian Janko (ur. 9 marca 1951 roku w Paniowach) - proboszcz parafii, dziekan dekanatu pszczyńskiego. Święcenia prezbiteratu przyjął 15 kwietnia 1976 roku w Katowicach z rąk ks. bpa Herberta Bednorza. Pracował jako wikariusz w parafiach: MB Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych; Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach; św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. W latach 1985-1990 pełnił funkcję rekolekcjonisty w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Od 2 lutego 1990 roku był proboszczem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie.W sierpniu jego miejsce zajmie ks. Damian Gatnar (ur. stycznia 1963 roku w Głogówku). Święcenia kapłańskie przyjął 13.05.1989 roku w Katowicach. Obecnie jest proboszcz parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich.

Ks. Damian Gatnar nowym proboszczem w parafii Wszy
Ks. Damian Gatnar nowym proboszczem w parafii Wszystkich Św. · fot. Archidiecezja Katowicka

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia pw. Wszystkich Świętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj