pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • wyświetleń: 3688

Defibrylatory trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

Cztery defibrylatory oraz torbę ratowniczą otrzymały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zakupiony sprzęt przekazał burmistrz Dariusz Skrobol po zakończeniu niedzielnego kursu "Zasad udzielania pierwszej pomocy", który miał miejsce 15 lipca w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie.

Defibrylatory trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - 15.07.2018 · fot. UM Pszczyna


Defibrylatory trafiły do jednostek OSP Ćwiklice, Studzionka, Rudołtowice oraz Wisła Mała. Torbę ratowniczą przekazano na ręce Iwony Kwiatkowskiej, prezes OSP Pszczyna.

Sprzęt współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wartość zakupionego sprzętu wyniósł 38 863,21 zł, z czego dofinansowanie stanowiło 99%.

W niedzielę w trakcie otwarcia zbiorników zaadaptowanych na cele nurków ratowników przeprowadzono szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników, w większości mieszkańców gminy Pszczyna. Zajęcia przygotowało i sfinansowało Centrum Nurkowe Beskid Divers. Na zakończenie szkolenia wręczono certyfikaty.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.