pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2018
  • wyświetleń: 10398

Dwa nieudane przetargi na budowę osiedla Luizy w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

Dwa pierwsze przetargi na budowę nowego Osiedla Luizy w Pszczynie zostały unieważnione. Gmina z inwestycji jednak rezygnować nie zamierza i zapowiada ogłoszenie trzeciego postępowania.

Reklama

Osiedle Luizy w Pszczynie
Osiedle Luizy w Pszczynie · fot. PTBS Pszczyna


Osiedle Luizy to jedna z największych inwestycji planowanych na terenie gminy Pszczyna. Budynki mają powstać u zbiegu ulic Cieszyńskiej i Sznelowiec, w pobliżu zabytkowego parku, pól golfowych oraz Pokazowej Zagrody Żubrów. Przedsięwzięcie zakłada budowę sześciu budynków. Docelowo mają to być obiekty o pięciu kondygnacjach nadziemnych oraz z piwnicami.

Na osiedlu oddanych ma być łącznie 195 lokali mieszkalnych, głównie dwu- i trzypokojowych. Do dyspozycji mieszkańców będą również między innymi komórki lokatorskie, wózkownie, suszarnie oraz zewnętrzne miejsca parkingowe. Według założeń Pszczyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które jest inwestorem, mieszkania mają być wykończone "pod klucz" i stanowić alternatywę dla ofert lokalnych deweloperów.

Osiedle Luizy w Pszczynie
Osiedle Luizy w Pszczynie · fot. PTBS Pszczyna


Prace przy budowie osiedla miały rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć po dwóch latach. Nieszczęśliwie dla inwestycji pierwsze dwa ogłoszone przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia. Kwoty proponowane przez wykonawców znacznie przewyższały prognozy. Jak udało nam się dowiedzieć, gmina z inwestycji jednak rezygnować nie zamierza. Niebawem ogłoszone zostanie trzecie postępowanie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj