pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2018
  • 22 lipca 2018
  • wyświetleń: 5359

W Łące powstaje nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią

W Łące wybudowane zostanie boisko ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja powstaje w ramach projektu Aktywna Pszczyna. W ciągu najbliższych czterech lat Urząd Miejski przeznaczy ponad 30 mln zł na poprawę i rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie całej gminy.

W Łące powstanie nowe boisko ze sztuczną nawierzch
W Łące powstaje nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią - 07.2018 · fot. UM Pszczyna


Inwestycja w Łące została wybrana do dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Pilotażowego Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej "Mały Klub" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Budowa boiska kosztować będzie 1.180.800,00 zł. Wartość dofinansowania z umowy wynosi 1.033.500,00, lecz nie więcej niż 50% wartości robót budowlanych.

- Dzięki realizacji projektu Aktywna Pszczyna powstaną nowe ścieżki rowerowe, boiska sportowe, wodny plac zabaw, a także miejsce rekreacji dla seniorów. Takie są m.in. oczekiwania mieszkańców, dlatego wydatki budżetowe muszą być zrównoważone pomiędzy drogi, sport, bezpieczeństwo oraz edukację. Najważniejsze, że w każdym z tych sektorów powstają nowe inwestycje - tłumaczy burmistrz Dariusz Skrobol.

Roboty budowlane obejmują: zdjęcie warstwy humusu, wykonanie drenażu, a także nowej podbudowy boiska o wymiarach 95,00x48,00 m wraz z nawierzchnią przepuszczalną z trawy syntetycznej, wykonanie utwardzenia terenu z kostki brukowej wokół boiska, wykonane instalacji oświetleniowej, zakup i montaż piłkochwytów z bramami i furtkami, zakup i montaż bramek i 2 kabin dla zawodników.

Gmina Pszczyna przygotowuje się również do złożenia wniosku na przebudowę stadionu miejskiego im. Jana Larysza", w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej" MSiT, na który posiada zaktualizowaną dokumentację techniczną.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.