pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2018
  • wyświetleń: 9083

[ZDJĘCIA] Pożar stodoły przy ulicy Zawadzkiego w Rudołtowicach

Pszczyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru, do jakiego doszło w poniedziałek w nocy w Rudołtowicach. Spaleniu uległa drewniana konstrukcja stodoły i znajdująca się w środku słoma. Trwa szacowanie strat.

[ZDJĘCIA] Pożar stodoły w Rudołtowicach przy ul.Zawadzkiego - 16.07.2018


W poniedziałek kilka minut po północy właścicielka posesji poinformowała o zdarzeniu straż pożarną oraz policję. Niestety, ogień objął już wówczas większą część budynku stodoły. W akcji gaśniczej, która została zakończona po 2 godzinach, brało udział 7 zastępów straży pożarnej (w tym: PSPp Pszczyna, OSP: Rudołtowice, Miedźna, Studzienice, Jankowice i Piasek).

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Oprócz pszczyńskiej państwówki w akcję zaangażowano także strażaków z okolicznych OSP. Po zakończonych przez służby czynnościach ustalono, że całkowitemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja stodoły o wymiarach 8x20 i przechowywana w środku słoma.

Nadal trwa szacowanie strat. Nie są znane również okoliczności tego zdarzenia. Pierwsze wnioski będzie można wysnuć dopiero po przesłuchaniu świadków, uzyskaniu wyników z przeprowadzonych badań w laboratorium i przeanalizowaniu materiałów z przeprowadzonych przez policjantów oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Szczęśliwie nie ucierpiał żaden z domowników ani nikt z osób biorących udział w akcji gaśniczej.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.