pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2018
  • 18 lipca 2018
  • wyświetleń: 9126

[WIDEO, ZDJĘCIA] Korytowanie jezdni i montaż oświetlenia na Słonecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z korytowaniem drugiej jezdni ul. Słonecznej w celu przygotowania podbudowy pod nową nawierzchnię drogi. Równocześnie trwały prace związane z montażem nowego oświetlenia, układaniem krawężników, budową kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej.Po zakończeniu prac związanych z budową kanalizacji deszczowej firma Drogopol wykona stabilizację gruntu oraz nową podbudowę z kruszywa na drugiej jezdni ul. Słonecznej (odcinek od ul. Skłodowskiej do ul. Zdrojowej). Wiele wskazuje na to, że do końca lipca na jezdni, gdzie ułożone zostały krawężniki, położona zostanie pierwsza warstwa asfaltu.

Przebudowa ul. Słonecznej - 12.07.2018 · fot. BM / pless.pl


Nowe oświetlenie na ul. Słonecznej - 12.07.2018 · fot. Arkadiusz Gardiasz / Kolonia Jasna


Przypominamy, że docelowo na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Inwestycja obejmuje także ul. Dobrawy, gdzie zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2m.

Odcinek trzeci całego przedsięwzięcia obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. Na ich realizację Urząd Miejski przeznaczy 7.225.077,07 zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to wrzesień 2019 r.

Projekty przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy w PszczynieDo pobrania: Projekt przebudowy ul. Słonecznej w Pszczynie

Do pobrania: Projekt przebudowy ul. Dobrawy w Pszczynie wraz ze skrzyżowaniem

Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.