pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2018
  • 28 lipca 2018
  • wyświetleń: 41051

[WIDEO, FOTO] Policjanci świętowali w Pszczynie - zaśpiewała Alicja Janosz

We wtorek, 24 lipca w Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Na rynku i przed zamkiem można było podziwiać mundurowych, a także policyjne psy i konie. Na zakończenie imprezy zaplanowano koncert Alicji Janosz.Od 1995 roku, 24 lipca policjanci obchodzą swoje święto. Tego właśnie dnia, 99 lat temu, powstała Policja Państwowa. Tegoroczne, wojewódzkie obchody Święta Policji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, zorganizowane zostały wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie.

Święto Policji w Pszczynie - 24.07.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Po mszy świętej, która odbyła się w samo południe w kościele pw. Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej, wszyscy zaproszeni goście, z Kompanią Honorową i pocztami sztandarowymi na czele, przeszli przy akompaniamencie Orkiestry KWP w Katowicach na plac przy Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Dowódca uroczystości złożył tam meldunek komendantowi wojewódzkiemu policji w Katowicach nadinspektorowi Krzysztofowi Justyńskiemu, który przeprowadził przegląd pododdziałów.

Loading...


Wśród zaproszonych gości znaleźli się: parlamentarzyści i europarlamentarzyści, pierwszy wicewojewoda ślaski Jan Chrząszcz, dyrektor gabinetu komendanta głównego policji insp. Sławomir Litwin, komendanci wojewódzcy policji z Kielc i Opola, komendant Szkoły Policji z Katowic, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych - zarówno z kraju jak i zza granicy. W uroczystości udział wzięli również komendanci miejscy i powiatowi oraz kadra kierownicza śląskiego garnizonu policji.

Loading...


Podczas uroczystości odbyło się wręczenie Medali za Długoletnią Służbę, przyznawanych przez prezydenta RP oraz aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Starosta pszczyński i burmistrz Pszczyny przyznali nagrody dla wyróżniających się w służbie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Święto Policji w Pszczynie - 24.07.2018 · fot. Powiat


Następnie wszyscy chętni mogli wziąć udział w festynie rodzinnym na terenie parku. W jego ramach na scenie wystąpiły dzieci - grupy taneczne PCKul, a także członkowie grupy wokalnej VoicePless. W międzyczasie na łące przed zamkiem odbywały się pokazy tresury psów służbowych oraz pokaz jazdy koni służbowych.

Pokaz tresury psów policyjnych w czasie Święta Policji w Pszczynie - 24.07.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Pokazy wyszkolenia koni służbowych oddziału Policji Konnej z Chorzowa na Święcie Policji w Pszczynie - 24.07.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Policja
Święto Policji w Pszczynie - 24.07.2018 · fot. Tomasz Ziobro


Na zakończenie publiczność mogła wysłuchać koncertu Alicji Janosz.

Koncert Alicji Janosz na Święcie Policji w Pszczynie - 24.07.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter

new, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.