pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 2925

Przebudowa przepustu w Pawłowicach - objazd do listopada

W ciągu ulicy Wyzwolenia w Pawłowicach przebudowany zostanie przepust na potoku Pawłówka oraz odcinek drogi. W związku z pracami od poniedziałku, 16 lipca kierowcy muszą kierować się objazdem.

przepust wyzwolenia
Przebudowa przepustu w Pawłowicach · fot. PZD w Pszczynie


Tymczasowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku przy ul. Wyzwolenia przewiduje objazd ulicą Zapłocie (szczegóły na mapie). Zaznaczony fragment zamknięty będzie do połowy listopada.

objazd przepust pawłowice
fot. PZD w Pszczynie


Zadanie o wartości ponad 2,1 mln złotych sfinansuje JSW S.A. na podstawie ugody zawartej z powiatem pszczyńskim. Inwestycja realizowana na ul. Wyzwolenia w Pawłowicach ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie przepustu i odcinka drogi przed szkodami górniczymi oraz dostosowanie rzędnych do prognozowanych do 2020 roku wpływów eksploatacji górniczej.

W ramach inwestycji istniejący przepust przebudowany zostanie na przepust z blach falistych. Ponadto, przebudowana zostanie nawierzchnia bitumiczna, wymieniona zostanie podbudowa oraz podniesiona niweleta jezdni na długości 140 metrów. W zakres robót wejdzie także remont nawierzchni bitumicznej na długości 215 metrów.

Przebudowę wykona Firma Budowlana Q-BUD Janusz Kułach z siedzibą w Balinie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.