pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2018
  • 15 lipca 2018
  • wyświetleń: 31763

[WIDEO,FOTO] Wyburzanie schronów pod nowe centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Trwają roboty związane z budową centrum przesiadkowego w okolicy dworca kolejowego w Pszczynie. W ramach prac likwidowane są schrony przeciwlotnicze, które znajdują się pod terenami zielonymi.W czerwcu rozpoczęły się roboty budowlane na Placu Dworcowym w Pszczynie. Za kilkanaście miesięcy powstanie tutaj centrum przesiadkowe i miejsca parkingowe dla podróżnych.

Obecnie trwają prace związane z niwelacją terenu przed dworcem PKP wraz likwidacją murów oporowych oraz schronów terenowych. Obiekty te zostały wykonane w ostatnim okresie II wojny światowej. Jeden z nich - w związku z budową centrum przesiadkowego - zostanie całkowicie wyburzony, zaś drugi zostanie w części odkryty i przygotowany do ekspozycji.

Wyburzanie schronu przeciwlotniczego z czasów II wojny światowej w miejscu budowanego Centrum Przesiadkowego przed dworcem PKP w Pszczynie - 5-12.07.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Wszystkie prace wykonuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur Sp. z o.o. Sp. k. - lider, Firma Budowlana "Mazur" Sławomir Mazur - partner oraz PB Mazur Sp. z o.o. - partner. Budowa centrum przesiadkowego oraz prowadzącego do niego układu drogowego będzie kosztować 16.897.793,65 zł, z czego większą część stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

Loading...

new, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj