pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2018
  • 11 lipca 2018
  • wyświetleń: 35665

[FOTO] Wypadek na DW933. Silnik wypadł z auta. Dwie osoby ranne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 lipca około godziny 19:00 w Mizerowie na trasie wojewódzkiej nr 933. Na skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej z ulicą Lipki zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował.

Zderzenie dwóch samochodów w Mizerowie - 10.07.2018 · fot. nadesłane przez czytelnika


W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego, interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Jak informuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk, oficer prasowy pszczyńskiej policji, do zderzenia doprowadził kierujący Volkswagenem Passatem. 25-latek nie ustąpił pierwszeństwa podczas manewru lewoskrętu i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem marki BMW serii 3. Ten pojazd prowadził 20-latek. Obaj byli mieszkańcami pow. pszczyńskiego. Siła uderzenia była potężna. Jak doskonale widać na zdjęciach, z uszkodzonego Volkswagena wypadł silnik, który zatrzymał się kilkanaście metrów dalej. Drugi pojazd marki BMW dachował.

Ratownicy medyczni przewieźli do szpitala dwie osoby. Policjanci z pszczyńskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Jak się później okazało, było to konieczne. Obrażenia uczestników były poważne, co uniemożliwia policjantom zakończenie postępowania mandatem. Sporządzona wcześniej dokumentacja trafiła do dalszego rozpatrzenia. Sprawą niewątpliwie zajmie się sąd.

W miejscu gdzie doszło do wypadku jest dobra widoczność dla kierowców wykonujących manewr lewoskrętu. Nie wiadomo jaka była przyczyna tego, że 25-latek nie zauważył nadjeżdżającego z przeciwka samochodu. W ciągu drogi wojewódzkiej nr 933 w obrębie tego skrzyżowania obwiązuje ograniczenie prędkości do 70km/h. Oficer prasowy pszczyńskiej policji podkreśla, że obaj uczestnicy wypadku byli młodzi. Sprawca posiadał prawo jazdy od 6 lat, a poszkodowany kierowca BMW zaledwie dwa lata.

W czasie działań służb ruch w miejscu zdarzenia został wstrzymany. Utrudnienia trwały blisko dwie godziny. Kierowcy byli prowadzeni na objazdy.

Miejsce zdarzenia

sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj