pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2018
  • 9 lipca 2018
  • wyświetleń: 9892

Z lodu do piachu. Dominika Jarczok znów zachwyca kreatywnością rzeźby

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dominika Jarczok" podaj

Nie w lodzie, a w piasku rzeźbiła Dominika Jarczok w Enonkosky w Finlandii. Po raz kolejny jej kreatywność i precyzja zostały docenione. Mieszkanka Jankowic zajęła drugie miejsce w Europejskim Konkursie Rzeźbienia w Piasku.

Drugie miejsce Dominiki Jarczok w Europejskim Konkursie Rzeźbienia w Piasku w Enonkosky w Finlandii - 07.2018 · fot. Dominika Jarczok


W rywalizacji wzięło udział 13 uczestników reprezentujących 11 krajów. Tematem był Happinly Touch in Enonkosky.

- Moja praca nosiła tytuł Duch Enonkosky. Ponieważ to było moje drugie zetknięcie z piaskiem jechałam bez większych oczekiwań, a sam projekt powstał w mojej głowie na kilka godzin przed rozpoczęciem pracy. Postanowiłam mieć z tej sytuacji tak wiele frajdy, jak tylko się dało. Między innymi dlatego, że w lodzie, aby stworzyć tej wielkości twarz, trzeba mieć ogromne pokłady lodu, postawiłam na wielkie gabaryty. Przebywając tam, i mając okazję zetknąć się z ludźmi stamtąd, inspirowała mnie roślinność, wszechobecny kontakt ludzi z naturą i satysfakcja, jaką takie życie niesie ze sobą - opisuje Dominika Jarczok.

Pierwsze miejsce zajęła Ludo Roders z Holandii. Na drugim stopniu podium znalazła się Dominika Jarczok, zaś trzecia lokata przypadła Aleksandrowi Savinovi z Rosji. Przyznana została także nagroda publiczności - tę zgarnęła Irina Sokolova z Francji.

Drugie miejsce Dominiki Jarczok w Europejskim Konkursie Rzeźbienia w Piasku w Enonkosky w Finlandii - 07.2018
Drugie miejsce Dominiki Jarczok w Europejskim Konkursie Rzeźbienia w Piasku w Enonkosky w Finlandii - 07.2018 · fot. Dominika Jarczok


- Postanowiłam spróbować rzeźby w piasku, ponieważ sezony tych dwóch materiałów poniekąd się zazębiają. Ryzyko pracy w piasku jest również zupełnie inne. Piasek to materiał mniej przewidywalny, jednak również mniej ryzykowny dla rzeźbiarza. Na kilka minut przed oceną rozsypała się część mojej pracy i musiałam szybko naprawiać kompozycję. Jednak udało się, z czego jestem bardzo zadowolona. Prace zostaną utrwalone i prawdopodobnie pocieszą oczy mieszkańców do zimy - informuje Dominika.

To nie pierwszy raz, kiedy Dominika Jarczok zetknęła się z rzeźbą piaskową. Wcześniej jankowiczanka stworzyła z piasku Bolka i Lolka oraz Kargula i Pawlaka. Młoda artystka znana jest jednak przede wszystkim z rzeźbienia w lodzie. Ma na swoim koncie kilka sukcesów. Brała udział m.in. w międzynarodowych konkursach rzeźbiarskich w Kanadzie i Chinach, a w lutym uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Rzeźbienia w Lodzie.

Zachęcamy do śledzenia jej profilu na Facebooku, gdzie prezentowane są jej dzieła oraz informacje na temat konkursów: Dark Elsa Art.

Dominika Jarczok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dominika Jarczok" podaj

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.