pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 6426

80,52% maturzystów z pszczyńskich szkół zdało egzamin dojrzałości

3 lipca zakończył się okres stresu, oczekiwania, niepewności. W tym dniu uczniowie szkół średnich otrzymali wyniki egzaminu dojrzałości. Zdawalność matur w naszym powiecie wyniosła 80,52%. Z 616 osób, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych egzaminów, 496 uzyskało pozytywne wyniki.

Egzaminy maturalne to pierwsze poważniejsze testy w życiu młodych ludzi. W powiecie pszczyńskim 80,52% uczniów może cieszyć się z uzyskania pozytywnych wyników. W większości są to licealiści - 381 osób, kolejne 115 osób to uczniowie szkół technicznych.

Najwięcej osób przystąpiło do egzaminu maturalnego w gminie Pszczyna - 471 uczniów (zdawalność 79,62%), w gminie Pawłowice 74 osoby (zdawalność 83,78%), natomiast w gminie Miedźna 71 osób (zdawalność na poziomie 83,1%).

Przedmiotem obowiązkowym, który nie sprawił maturzystom większych problemów, był język polski. Aż 96,1% uczniów ze szkół powiatu pszczyńskiego bez trudności poradziło sobie z tym egzaminem i uzyskało wymagane 30% dobrych odpowiedzi. Najbardziej problematyczna okazała się matematyka, 14,12% maturzystów nie sprostało wyzwaniu. Niestety będą musieli przystąpić do tego egzaminu jeszcze raz, w sierpniowym terminie.

Abiturienci weryfikowali również swoją znajomość języka obcego. 585 osób wybrało język angielski, a pozytywny wynik osiągnęło 97,09% spośród nich. 22 osoby zdecydowały się pisać egzamin z języka niemieckiego. W tym przypadku zdawalność wyniosła 90,91%.

Każdy z tegorocznych maturzystów musiał wybrać przynajmniej jeden przedmiot, który zdawał na poziomie rozszerzonym. W naszym powiecie wybór padał głównie na język angielski, który wybierała zdecydowana większość osób. Ponadto uczniowie często wybierali matematykę, biologię i geografię.

Rozdanie świadectw dojrzałości już za nami, teraz przed absolwentami szkół średnich stoi trudna decyzja związana z wyborem swojej dalszej drogi. Życzymy powodzenia!

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.