pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2018
  • wyświetleń: 8455

We wtorek w NFZ w Katowicach odbyło się spotkanie ws. szpitala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

We wtorek, 3 lipca w siedzibie Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami powiatu pszczyńskiego. Tematem rozmów była przyszłość pszczyńskiego szpitala.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W pierwszym spotkaniu, rozpoczętym o godzinie 8.30, uczestniczyli liderzy czwartkowej pikiety. - Nasi goście przedstawili aktualną sytuację w Szpitalu, w obliczu faktycznego zakończenia działalności Centrum Dializa. Omówiono ponadto najbardziej nurtujące problemy, w tym przypomniano normy, jakie szpital musi spełniać pod względem wymaganego przepisami stanu zatrudnienia, niezbędnego sprzętu i pomieszczeń - relacjonuje Małgorzata Doros, rzecznik NFZ w Katowicach.

Jak czytamy w komunikacie NFZ, pracownicy Śląskiego OW NFZ omówili i przekazali kserokopie wymaganych aktów prawnych. Doprecyzowano ponadto konieczność uściślenia wymaganej dokumentacji związanej z pracownią RTG oraz pomieszczeniem aptecznym.

W południe rozpoczęła się druga tura dyskusji, tym razem z przedstawicielami powiatu pszczyńskiego reprezentującymi spółkę Centrum Przedsiębiorczości. - Podczas merytorycznej wymiany zdań ustalono, że dyrekcja Szpitala wraz z pracownikami, w tym obecnymi na spotkaniu pp. ordynatorami i pielęgniarkami oceni faktyczne zasoby sprzętowe i lokalowe podmiotu. W trakcie spotkania zastępca dyrektora ds. medycznych ŚOW NFZ, Piotr Nowak ponownie zadeklarował jasną intencję przedsięwzięcia wspólnych działań celem sprawnego przygotowania podmiotu do skutecznych rokowań - informuje Małgorzata Doros.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.