pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2005
  • wyświetleń: 2326

Bieda i alkohol

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobiórze istnieje od stycznia 1993r. Na liście
potrzebujących znajduje się obecnie około 170 osób. Problemem najtrudniejszym do rozwiązania jest alkoholizm. Z chorobą tą boryka się ponad 20 proc. rodzin objętych opieką GOPS. W schronisku dla bezdomnych jest osiem miejsc. Nawet zimą nie wszystkie są zajęte, gdyż regulamin korzystania z przytułku zabrania picia alkoholu.

Alicja Sojka, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informuje nas, że w GOPS pracuje 7 osób. Ośrodek powołany został w styczniu 1993 roku. Realizuje ustawę o pomocy społecznej, ustawę o świadczeniach rodzinnych, a od 1 września zajmuje się zaliczkami alimentacyjnymi i postępowaniem wobec dłużników alimentacyjnych. Na liście potrzebujących, którzy korzystają z pomocy gminy, znajduje się około 170 osób ze 120 rodzin. GOPS finansuje dożywianie dzieci w szkołach, wypłaca zasiłki stałe, zasiłki okresowe (głównie dla bezrobotnych) oraz jednorazowe zasiłki celowe.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.