pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2018
  • wyświetleń: 16457

Drzwi do szpitala zaplombowane, trwają przygotowania do rokowań

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Z dniem 1 lipca budynek szpitala w Pszczynie powrócił w administrację powiatu pszczyńskiego. W związku z przekazanie obiektu oraz z tym, że obecnie w placówce nie jest prowadzona opieka medyczna, drzwi do budynku zostały zaplombowane. W najbliższym czasie powinny rozpocząć się rokowania, których celem ma być ponowne uruchomienie szpitala.

Na drzwiach szpitala w Pszczynie pojawiły się plomby - 02.07.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Drzwi do budynku (z wyłączeniem głównego wejścia od strony ulicy Korfantego) zostały zaplombowane w weekend (obiekt przeszedł pod administrację powiatu w nocy z 30 czerwca na 1 lipca). Miało to na celu zabezpieczenie mienia znajdującego się w obiekcie. Od poniedziałku w szpitalu rozpoczęto działania, których celem jest przystąpienie do rokowań oraz ich pomyślna finalizacja.

Po południu Starostwo Powiatowe zamieściło również na drzwiach dwa komunikaty. Jeden dotyczy opieki medycznej i leczenia szpitalnego, a drugi dokumentacji medycznej. Równocześnie samorząd prowadzi starania, by uzyskać kontrakt NFZ i udzielać pomocy medycznej w budynku Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Poniżej przedstawiamy treść komunikatów, które zawieszono na drzwiach budynku.

Informujemy, że w związku z niezrozumiałą decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, który nie przyznał powiatowi pszczyńskiemu kontraktu na leczenie szpitalne, Szpital w Pszczynie musiał zostać zamknięty.

Z uwagi na wygaśnięcie umowy dzierżawy obiektu zawartej pomiędzy Centrum Dializa Sp. z o.o. w Sosnowcu a powiatem pszczyńskim, od 1 lipca br. administratorem budynku Szpitala jest jego właściciel - powiat pszczyński.

Zgodnie z informacją NFZ, świadczenia we wszystkich rodzajach i zakresach realizowane do tej pory w Pszczynie, można uzyskać w okolicznych szpitalach w Tychach, Bielsku-Białej, Żorach i Mikołowie.

Jednocześnie informujemy, że od 1 lipca 2018 r. świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w powiecie pszczyńskim realizowane są przez:
Ośrodek Symetria Sp. z o.o., ul. Partyzantów 21,
43-200 Pszczyna, tel. kontaktowy: 32 447 47 05.

Zapewniamy, że powiat pszczyński, ogromnie wspierany przez kadrę medyczną naszego szpitala robi wszystko, by uzyskać kontrakt NFZ i udzielać pomocy medycznej w budynku Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Starostwo Powiatowe w Pszczynie


Komunikat ws. dokumentacji medycznej

Pacjentów Szpitala w Pszczynie prowadzonego w latach 2011-2018 przez Centrum Dializa Sp. z o.o. z Sosnowca informujemy, że dokumentacja medyczna jest w posiadaniu spółki Centrum Dializa, która jest administratorem Państwa danych osobowych.

Każdy pacjent i osoby przez niego upoważnione mają prawo wglądu do dokumentacji medycznej oraz do uzyskania odpisów lub kopii dokumentacji.

W tej kwestii należy kontaktować się ze spółką Centrum Dializa, Sosnowiec, ul. Plonów 24, pod nr tel. 32 290 10 62.

Starostwo Powiatowe w Pszczynie


Przypomnijmy, od ośmiu lat aż do połowy 2018 roku obiektem zarządzała spółka Centrum Dializa. Decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach w marcu tego roku kontrakt został zerwany, a okres wypowiedzenia obowiązywały przez trzy miesiące.

W związku z tym, iż nie udało się doprowadzić do cesji obecnego kontraktu na rzecz podmiotu prowadzonego przez powiat pszczyński, a następnie unieważniono konkurs, budynek od 1 lipca nie może przyjmować pacjentów. Wiele osób wciąż jednak liczy, że jest to wyłącznie tymczasowa sytuacja, a zapowiadane przez NFZ rokowania doprowadzą do ponownego otwarcia szpitala w naszym mieście.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.