Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6070

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój z kontraktem NFZ

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój sp. z o.o. wygrało konkurs ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Tym samym otrzyma publiczne wsparcie. Rozstrzygnięty przez NFZ konkurs gwarantuje, że w uzdrowisku nadal będzie działał finansowany ze środków publicznych Oddział Reumatologii.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, szpital
Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój z kontraktem NFZ · fot. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój


- Zarząd spółki, pracownicy Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój oraz w szczególności pacjenci Oddziału Reumatologii są szczęśliwi, że oddział będzie mógł nadal funkcjonować, lecząc mieszkańców województwa śląskiego - komentuje Krzysztof Lehnort, członek zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

W kwietniu br. radni Sejmiku Województwa Śląskiego skierowali apel do NFZ w sprawie dalszego finansowania oddziału reumatologicznego w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój. Poparło go wówczas 32 na 33 radnych.

- To dla nas niezwykle dobra wiadomość. Wspólne działania Zarządu Województwa, radnych wojewódzkich, związków zawodowych, a także dyrekcji szpitala przyniosły oczekiwany przez nas efekt. Uzdrowisko w Goczałkowicach to nie tylko 160-letnia tradycja, ale i wysokie standardy leczenia. 12 tysięcy pacjentów, których rocznie przyjmuje placówka, jest tego najlepszym dowodem - mówi marszałek Wojciech Saługa.

new / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.