Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 czerwca 2018
  • 28 listopada 2018
  • wyświetleń: 15547

Wystawa poświęcona modzie w Stajniach Książęcych w Pszczynie

Za nami:

Do 30 listopada w Stajniach Książęcych można oglądać nową wystawę zatytułowaną "Dialogi w wyobraźni" Jest ona poświęcona wielu inspiracjom, które służyły kreatorom mody. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na ostatnie oprowadzanie kuratorskie.

Wystawa strojów i obiektów z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie - 12.06.2018 · fot. Muzeum Zamkowe w Pszczynie


Co ma wspólnego zbroja samuraja z wieczorowym płaszczem? A suknia Diora z porcelanową zastawą z przełomu wieków? Jak suknie z paryskich domów mody "rozmawiają" z obrazami polskich mistrzów?

Yves Saint Laurent, Dior, Chloe i Miyake to niektórzy z wielkich projektantów mody, których projekty zagoszczą w klimatycznych wnętrzach Stajni Książęcych już w czerwcu. Wspaniałe suknie, ale też i skromniejsze żakiety i dodatki wejdą w "dialog" z obrazami, porcelaną, grafikami i meblami ze zbiorów Muzeum Zamkowego.Wystawa podzielona na kilka części opowie o postrzeganiu i znaczeniach: koloru, formy, historii, świata zwierząt i roślin a także krajów Dalekiego Wschodu - Japonii i Chin. Zwiedzający wystawę będą mogli stworzyć własną narrację za pomocą obiektów wydzielonych w części wnętrz stajni. Wychwycić związki, które umknęły kuratorom, odkryć coś swojego, a także sprawdzić dotykowe (haptyczne) właściwości obiektów muzealnych i różnych materiałów używanych do ich wykonania. Na wystawie znajdą się obiekty rzadko pokazywane, a przechowywane w magazynach muzealnych ale także te, które na co dzień eksponowane są w zupełnie innym kontekście we wnętrzach zamkowych.

Dialogi w wyobraźni


Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 30 listopada w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Kuratorem wystawy jest Dominika Sulińska. Wystawę zorganizowane we współpracy z Piotrem Szaradowskim i Muzealnymi Modami.

Z końcem listopada 2018 r. żegnamy się z wystawą "Dialogi w wyobraźni. Wystawa strojów i obiektów z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie". Tym bardziej zapraszamy na spotkanie z kuratorem wystawy, który odpowie na pytania: Co ma wspólnego zbroja samuraja z wieczorowym płaszczem? A suknia Diora z porcelanową zastawą z przełomu wieków? Jak suknie z paryskich domów mody "rozmawiają" z obrazami polskich mistrzów?!

Harmonogram:
  • czwartek, 22.11.2018 r., godz.12.00
  • sobota, 24.11.2018 r., godz. 11.00 i 14.00
  • czwartek, 29.11.2018 r., godz.12.00

new, BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.