Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 czerwca 2018
  • 11 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6921

[ZDJĘCIA] Zakończono przebudowę chodników na pszczyńskim rynku

Zakończyła się przebudowa chodników wokół pszczyńskiego rynku. Wraz z wymianą nawierzchni rozbudowano infrastrukturę towarzyszącą.

Rynek w Pszczynie po zakończeniu przebudowy chodników - 06.06.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Rynek w Pszczynie przebudowywany jest stopniowo od kilku lat. Pod koniec grudnia 2015 roku z pszczyńskiego rynku zniknęły popękane płyty lastriko. W miejscu pojawiła się kostka granitowa oraz prefabrykowane płyty betonowe. Ułożono również kostkę bazaltową.

Ponadto zmieniono lokalizację elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, ławeczki księżnej Daisy Zmienił się również wygląd zieleńca znajdującego się we wschodniej części płyty rynku. W dwóch miejscach: od strony północno-zachodniej oraz północno-wschodniej powstały zjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Drugi etap remontu pszczyńskiej starówki rozpoczął się na przełomie lipca i sierpnia 2017. W pierwszej kolejności rozpoczęły się prace związane z przebudową chodników na ul. Wojska Polskiego. Za realizację zadania odpowiadała firma Betonit z Czechowic-Dziedzic, która zaproponowała w przetargu kwotę 2.535.774,05 zł.

Poza kompleksową budową chodników projektanci przewidzieli rozbudowę infrastruktury towarzyszącej m.in. oświetlenie uliczne, remont istniejącego odwodnienia, budowę studni kablowych oraz zabudowę stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci. W tym czasie wykonana zostanie nowa izolacja odkrytych ścian fundamentowych kamienic.

Po zakończonych pracach budowlanych na rynek powróciły również ogródki restauracyjne.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.