pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3327

Studium muzealne: kim byli pierwsi lotnicy? Jak powstała szachownica?

Za nami:

Kim byli pierwsi polscy lotnicy? Jak narodziła się szachownica? Dowiecie się już 29 czerwca o godzinie 17.00 na kolejnym wykładzie w ramach Studium muzealnego w wykonaniu Łukasza Sojki, pszczynianina, pasjonata historii. Bilet wstępu kosztuje 1 zł.

studium muzealne


Łukasz Sojka - urodzony w Pszczynie - pasjonat historii i lotnictwa a także autor, aktor, gitarzysta i wokalista. Publikował opowiadania w miesięczniku "Śląsk", ma na swoim koncie artykuł "Polowanie na dzieciobójców" o sterowcowych nalotach na Londyn, który ukazał się w miesięczniku Newsweek Historia nr 09/2016. W 2015 roku zakwalifikował się do grona finalistów konkursu "Książka historyczna nie musi być nudna" organizowanego przez wydawnictwo Znak.

Historia jest dla niego jak epicka opowieść pełna nietuzinkowych bohaterów, ale też jak zagadka kryminalna, którą rozwiązać można tylko badając wszystkie tropy, poszukując dowodów i zestawiając ze sobą jak największą ilość relacji świadków.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.