pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 maja 2018
  • wyświetleń: 7204

Pszczyna stara się o miliony na przebudowę stadionu miejskiego

Od lat mowa jest o tym, że największy pszczyński obiekt sportowy wymaga przebudowy. W tym roku gmina złożyła do ministerstwa wniosek o dofinansowanie na wykonanie części najważniejszych prac. Przede wszystkim mają one służyć lekkoatletom.

stadion, iskra, pszczyna, lotnicze
Stadion miejski z lotu ptaka · fot. pless.pl


Najważniejszym punktem modernizacji stadionu przy ulicy Bogedaina jest niewątpliwie jego dostosowanie do potrzeb lekkoatletów. Pozostała część prac obejmie przebudowę trybun oraz podniesienie jakości zaplecza sanitarnego.

Jak przed kilkoma dniami usłyszeliśmy od burmistrza Dariusza Skrobola, prace zaproponowane przez gminę spotkały się już z pozytywną opinią Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na wykonanie niezbędnych prac potrzebne jest jednak pozyskanie środków zewnętrznych. W tym celu gmina zaktualizowała dokumentację i złożyła wniosek do ministerstwa sportu.

- Dokumentacja, która była wykonana w ubiegłym roku, opiewała na kwotę ponad 7 milionów złotych. Przy reformie oświaty i wszystkich wydatkach, które mamy dzisiaj, musieliśmy z niej zrezygnować - tłumaczy burmistrz Pszczyny i dodaje, że potem szczęśliwie sytuacja uległa zmianie: - Podczas wizyty w ministerstwie sportu otrzymałem informacje, że możemy próbować ubiegać się o dofinansowanie w roku 2018 i taką dokumentację złożyliśmy.

Nowa dokumentacja została złożona wraz z wnioskiem o dofinansowanie na kwotę 3 milionów złotych i wymaga od gminy zabezpieczenia kwoty w tej samej wysokości na rok przyszły. O tym, czy gmina Pszczyna zakwalifikuje się do otrzymania środków, dowiemy się po zakończeniu całej procedury.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.