pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • wyświetleń: 1651

Goście z Kippenheim z odwiedzinami w Pawłowicach

W ubiegłą, środę 23 maja, już po raz trzeci zawitała do Pawłowic grupa mieszkańców z zaprzyjaźnionego miasteczka Kippenheim.

Kippenheim, Pawłowice
Goście z Kippenheim z odwiedzinami w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Współpraca rozpoczęła się w 2010 roku, dzięki seniorom uczącym się języka niemieckiego w ramach EDUS w Gminnym Ośrodku Kultury. Odwiedzający zostali serdecznie przyjęci przez mieszkańców gminy, którzy gościli ich w swoich domach. W programie wizyty nie mogło zabraknąć odwiedzin w ogrodzie parafialnym przy kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach.

To właśnie tam w 2011 roku polsko-niemiecka grupa zasadziła symboliczne drzewko - jabłoń znak przyjaźni. Wzajemna współpraca i sympatia oparta jest nie tylko na chęci odwiedzania się, ale również na pragnieniu poznania innej kultury, języka, tradycji i zwyczajów. Poznanie się jest najlepszą drogą do łamania stereotypów. W tym roku, jako kolejny symbol przyjaźni pojawiły się kubki z napisem Kippowice, nazwa powstała z połączenia słów Kippenheim i Pawłowice.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.