pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2005
  • wyświetleń: 1618

Smak życia na Madagaskarze

Smak życia na Madagaskarze


W najbliższym tygodniu (od 23 września) w pszczyńskim kinie Wenus można zobaczyć dwa filmy. Są to „Smak życia 2” oraz na życzenie widzów powtórnie „Madagaskar”. Obydwa są godnymi polecenia komediami, jednak przeznaczone są dla różnej widowni. Poniżej przedstawiamy krótkie informacje o filmach. Życzymy dobrej zabawy.

Smak życia 2, reż. Cedric Klapisch; obsada: Audrey Tautou, Cecile de France, Romain Duris, Kelly Reilly, Kevin Bishop i inni.

Kontynuacja sympatycznej komedii o nieśmiałym Francuzie trafiającym w Barcelonie do studenckiej międzynarodówki, czyli mieszkania wynajmowanego wspólnie przez studentów z różnych europejskich krajów. W zakończeniu poprzedniego filmu jego bohater Xavier rezygnował z kariery w świecie międzynarodowej finansjery, by zająć się zawodowo pisarstwem. Nie bardzo też potrafi uporządkować swoje życie prywatne, miotając się między kilkoma - trzeba przyznać, że bardzo atrakcyjnymi - kobietami. Gdy zaczyna współpracować przy pisaniu telenoweli z dawną współlokatorką z Barcelony, Angielką Wendy, a współpraca zamienia się w romans, na horyzoncie zaraz pojawia się topmodelka, która ma życzenie dyktować mu swoją biografię - też z wiadomym skutkiem. A tymczasem jego stary kumpel, brat Wendy podejmuje śmiałą decyzję, biorąc w Petersburgu ślub z urodziwą rosyjską baletnicą...

Wielokulturowość jest u Klapischa stale obecna. Bohaterowie podróżują miedzy Francją, Anglią, Rosją, mówią różnymi językami. Europa stoi dla nich otworem, w każdym jej zakątku mogą zbudować swoje życie od nowa, wystarczy po prostu wsiąść do pociągu. Ale czasami łatwiejszy do pokonania jest dystans tysięcy kilometrów niż odległość na wyciągnięcie ręki. Reżyser z ironią i nutką goryczy przygląda się poczynaniom bohaterów, pokazując wiele zabawnych sytuacji. Wyraziste, ciekawe postacie, z których każda jest indywidualnością, to duży atut filmu. Druga część jest bardziej przemyślana izabawniejsza niż pierwsza.

Madagaskar, reż. Tom McGrath, Eric Darnell; głosów użyczają: Artur Żmijewski, Klaudiusz Kaufmann, Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Boberek, Arkadiusz Jakubik, Grzegorz Pawlak i inni.

Film animowany. 80 minut śmiechu i zabawy w doskonałym wydaniu. Zwierzęcy bohaterowie filmu, którzy żyć powinni - zgodnie z naturalnym prawem - w dzikiej głuszy, od lat zamieszkują nowojorskie zoo. Hipopotamica Gloria, żyrafa Melman i przede wszystkim lew Alex mają tu wszystko, czego oczekują od życia - widownię (przychodzą rodzinne wycieczki, a specjalny, "głośniejszy" program przygotowywany jest dla emerytów), podane w najlepszym kucharskim stylu jedzenie, mają też siebie, czyli przyjaciół. Jedynie Marty, przeżywająca właśnie depresję zebra, wolałaby znaleźć się w miejscu zupełnie innym. Postanawia więc z zoo uciec, co wpędza w kłopoty całe stado kompanów - wszyscy zostają podczas spaceru po Nowym Jorku złapani i umieszczeni na pewnym statku, skąd przypadkiem trafiają na wyspę Madagaskar.

Tu życie nie okaże się usłane różami a w zwierzętach obudzą się naturalne instynkty, co pod znakiem zapytania postawi dotychczasową przyjaźń lwa i zebry. Liczba gagów i żartów, które scenarzystom udało się upchnąć w 80-minutowym filmie, jest imponująca. Praktycznie co chwilę na ekranie jesteśmy świadkami zdarzeń bądź wymiany zdań, które na sali wzbudzają huragany śmiechu. Co ważne, zdecydowana większość z nich autentycznie bawi (nie tylko najmłodszych). Film oferuje 80 minut doskonałej rozrywki w towarzystwie ciekawych i oryginalnych bohaterów, którzy zdobędą sympatię widzów w każdym wieku.

Szczegółowy repertuar kina znajdziecie tutaj www.wenus.pless.pl class=dodaj>www.wenus.pl

Kino Wenus

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.