pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 maja 2018
  • wyświetleń: 3133

Żądło lub kwiatuszek? Policyjna akcja w przeddzień Dnia Matki

Policjanci z pszczyńskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Górze kontrolowali kierowców w ramach akcji "Dziękuję Ci Mamo" zorganizowanej przed Dniem Matki. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego otrzymywali żądlącą pszczółkę, natomiast tym, którzy jechali prawidłowo, dzieci rozdawały kwiatuszek wraz z podziękowaniami za bezpieczną jazdę.

Żądło lub kwiatuszek? Policyjna akcja w przeddzień Dnia Matki - 25.06.2018 · fot. KPP Pszczyna


W trakcie wspólnych działań skontrolowano kilkunastu kierowców. Na szczęście, nie było wśród nich nietrzeźwych. W kilku przypadkach, gdzie została przekroczona dozwolona prędkość, do akcji przyłączali się mali milusińscy składając kierowcom niecodzienną ofertę pouczeń.

Taki niesforny uczestnik ruchu musiał stanąć przed całą klasą uczniów i wytłumaczyć dzieciom powody swojego nagannego zachowania na drodze. Dodatkowo, jako rekompensatę za swoje naganne zachowanie, musiał odczytać treść apelu zamieszczonego w środku laurki - żądlącej pszczółki, uśmiechnąć się do dzieci i obiecać, że następnym razem będzie stosował się do ograniczenia prędkości, zwłaszcza w okolicach szkół.

W trakcie przeprowadzonych kontroli, dzieci doceniły też kierowców jadących zgodnie z przepisami. Nagrodziły ich własnoręcznie wykonanymi kwiatuszkami i jeszcze piękniejszymi dziecięcymi uśmiechami. Akcję przeprowadzono w pobliżu szkoły. W miejscu, gdzie znajduje się oznaczone przejście dla pieszych i gdzie każdego dnia, wracające do swoich domów, do swoich mam dzieci przechodzą przez jezdnię.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.