pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 maja 2018
  • wyświetleń: 7360

Jak zorganizować stanowisko manikiurzystki w salonie piękności?

Artykuł sponsorowany:

Salon piękności może w sposób kompleksowy zajmować się urodą swoich klientek. Nieodłącznym zabiegiem, który powinien być realizowany w takim miejscu, będzie manicure i pedicure. Stylizacja paznokci, manicure hybrydowy, japoński, klasyczny czy żelowy to tylko jedne ze sposobów pielęgnacji, przedłużania i ozdabiania paznokci. Warto wiedzieć, jak zorganizować stanowisko dla manikiurzystki i w co je wyposażyć.

Linkhouse


Oddzielne stanowisko

Miejsce zajmowane przez manikiurzystkę, w którym będzie ona przyjmować klientów, powinno być komfortowe, zarówno dla niej, jak i dla obsługiwanych osób. Stanowisko manikiur może zostać zorganizowane w salonie piękności, w salonie fryzjerskim lub w lokalu przeznaczonym wyłącznie do tego celu.

Warto wyposażyć je w podstawowe meble - dwa wygodne, regulowane fotele, stosunkowo niski, wąski stół oraz szafkę czy regał na wszystkie przybory, jakie mogą się przydać podczas manikiuru, pedikiuru lub stylizowania paznokci. Przy wyborze mebli trzeba pomyśleć nie tylko o ich atrakcyjnym wyglądzie, ale przede wszystkim o ergonomii. Praca manikiurzystki wymaga ciągłego pochylania się nad paznokciami, co wymusza nienaturalną pozycję ciała, dlatego trzeba dobrać taki fotel i stół bądź biurko, które będą ułatwiać przyjęcie odpowiedniej, wygodnej pozycji. Zwłaszcza, że zabieg pielęgnacji paznokci dłoni i stóp jest długotrwały, a manikiurzystka obsługuje nawet kilka osób w ciągu dnia pracy.

Konieczne i użyteczne narzędzia pracy

Manikiurzystki posługują się dziś szeregiem narzędzi pozwalających na wykonanie pożądanego manikiur u swoich klientek. W ich pracy konieczne jest posiadanie profesjonalnego stolika z podpórką na ręce oraz regulowaną lampą, która zapewnia odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Podpórka może być zintegrowana z wiatraczkiem pochłaniającym pył. Do manikiuru akrylowego, żelowego czy popularnego obecnie manikiuru hybrydowego, konieczne jest wykorzystanie utwardzania baz, lakierów i topów w lampie UV lub nowoczesnej lampie LED.

Do tego potrzebna jest frezarka do ściągania paznokci żelowych czy hybrydowych oraz do opracowywania skórek, różnej ziarnistości pilniki, polerki, cążki do skóry i sterylizator do ich sterylizacji. Przydadzą się odżywki do paznokci, dla realizacji zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, zmywacze do paznokci oraz inne akcesoria do manicure - rzecz jasna lakiery, ozdoby, pędzelki do zdobień i tym podobne. Przy ich użyciu można wykreować fantazyjne wzory na paznokciach i ozdobić je zgodnie z życzeniem klientki, co ma kluczowe znaczenie.