pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 maja 2018
  • wyświetleń: 3398

Nowe czujniki jakości powietrza na terenie gminy Miedźna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Ze środków finansowych budżetu gminy Miedźna zakupiono pięć czujników jakości powietrza. Urządzenia zamontowano na terenie Woli, Góry oraz w Miedźnej (m.in. na budynku administracyjnym Urzędu Gminy).

- Czujniki, choć wskazują stężenia pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 oraz PM10, nie posiadają akredytacji w zakresie pomiaru stężeń zanieczyszczeń powietrza w atmosferze. Mają służyć wyłącznie do celów informacyjnych o aktualnej jakości powietrza na terenie naszej gminy - poinformował wójt Bogdan Taranowski.

Dane z czujników zamontowanych na terenie gminy Miedźna, w tym z czujnika zainstalowanego przez Radę Sołecką w Grzawie, można obserwować na bieżąco na stronie UG Miedźna.

Wójt Miedźnej zapewnia, że planach jest powiększenie sieci monitoringu jakości powietrza atmosferycznego o kolejne cztery czujniki, co pozwoli na zidentyfikowanie obszarów szczególnie narażonych na podwyższone stężenia zanieczyszczeń pyłowych

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj