pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 23977

[ZDJĘCIA] Ruszył remont dwóch pięter w szpitalu w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Starosta pszczyński podpisał umowę z wykonawcą na remont V i VI piętra szpitala. Utworzona przez powiat nowa jednostka organizacyjna - Szpital Powiatowy w Pszczynie - została wpisana do rejestru wojewody jako podmiot wykonujący działalność leczniczą.

Remont w szpitalu w Pszczynie - 22.05.2018 · fot. Powiat


Za ponad 400 tys. zł pszczyńska firma Usługi Ogólnobudowlane Figołuszka Bogdan wyremontuje V i VI piętro szpitala. Umowę z wykonawcą w piątek, 18 maja podpisali starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły. - W poniedziałek, 21 maja przekazaliśmy wykonawcy plac budowy i na V i VI piętrze szpitala rozpoczęły się prace remontowe - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza i podkreśla, że są to piętra, na których spółka Centrum Dializa nie prowadzi działalności medycznej.

Zakres prac obejmuje gruntowanie i malowanie ścian i sufitów sal chorych i korytarzy, wymianę wykładziny podłogowej, montaż wyposażenia łazienek, naprawę i malowanie drzwi, parapetów wewnętrznych oraz wymianę lamp sufitowych wraz z instalacją elektryczną. - Remont zakończy się w drugiej połowie czerwca, a wtedy przystąpimy do lokowania tam łóżek i sprzętu. Od 1 lipca na wyremontowane piętra przeniesiemy pacjentów z oddziałów, które funkcjonują w pomieszczeniach będących w najgorszym stanie technicznym. Trwają przygotowania do naprawy wind. Zdecydowaliśmy także o przeznaczeniu kolejnych środków na remonty, zakup sprzętu i przygotowanie do prowadzenia szpitala. Łącznie na ten cel przeznaczymy 4,8 mln zł. Po raz pierwszy nastąpi sytuacja, że będziemy finansować zarówno długi starego, publicznego szpitala, a także inwestować w nowy - mówi starosta Paweł Sadza. Łącznie w tym roku powiat pszczyński wyda na stary, publiczny i na nowy szpital kwotę 6 mln 340 tys. zł.

podpisanie umowy
Podpisanie umowy na remont szpitala. · fot. Powiat


Niezwykle ważne jest, że w poniedziałek, 21 maja Szpital Powiatowy w Pszczynie uzyskał wpis do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, prowadzonego przez wojewodę śląskiego. - W zaledwie kilka tygodni dokonaliśmy tego, co mogło wydawać się niemożliwe - przygotowaliśmy zupełnie nowy podmiot - Szpital Powiatowy w Pszczynie - do prowadzenia działalności medycznej. Wpisanie do rejestru wymagało spełnienia wielu warunków - zarówno pod względem pomieszczeń, sprzętu, wyrobów medycznych czy personelu. Teraz zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami możemy przystąpić do rokowań, które mam nadzieję zakończymy podpisaniem umowy z NFZ na leczenie szpitalne i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Oczekuję, że Narodowy Fundusz Zdrowia przyzna nam kontrakt w pełnym zakresie, bo mieszkańcy powiatu pszczyńskiego na to zasługują - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza. Z informacji przekazanych przez dyrekcję NFZ w Katowicach wynika, że jeszcze w tym tygodniu zostaną ogłoszone rokowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na leczenie szpitalne na obszarze powiatu pszczyńskiego.

łóżeczka
10 takich łóżeczek dla noworodków powiat zakupił już dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie. · fot. Powiat


Tuż po ogłoszeniu rokowań przedstawiciele powiatu zaproszą na rozmowy 260 osób, które zadeklarowały chęć współpracy, celem ustalenia warunków pracy i płacy oraz uzupełnienia danych o kwalifikacjach zawodowych potrzebnych do portalu świadczeniodawcy NFZ.

Przypomnijmy, że po tym, jak Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wypowiedział kontrakt na leczenie szpitalne spółce Centrum Dializa, która dzierżawi pszczyński szpital, pojawiła się groźba zamknięcia tej jedynej w powiecie pszczyńskim placówki. Spółka Centrum Dializa będzie prowadzić szpital jeszcze tylko do 30 czerwca. Wypowiadając kontrakt tej spółce, NFZ poinformował, że od 1 lipca przekaże pieniądze na leczenie pacjentów z powiatu pszczyńskiego szpitalom w Bielsku-Białej, Żorach, Tychach i Mikołowie. Powiat pszczyński przez ostatnie tygodnie podjął szereg działań, by od 1 lipca uzyskać kontrakt na leczenie pacjentów i zapewnić mieszkańcom powiatu pszczyńskiego nieprzerwany dostęp do świadczeń medycznych w szpitalu przy ul. Antesa w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj