pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 maja 2018
  • 26 maja 2018
  • wyświetleń: 13194

Na Zbiorniku w Łące pojawiły się pomosty. Ochronią przed sinicami

W tym sezonie na łąckim akwenie pojawi się nowa atrakcja. Wokół kąpieliska przy Ośrodku Sportów Wodnych rozłożone zostały pomosty, po których będzie można spacerować. Co więcej, mają one chronić przed sinicami.

Pomosty sinicowe na Zbiorniku Łąka - 22.05.2018 · fot. BM / pless.pl


Pomosty zastąpią tradycyjne liny, które wyznaczają obręb kąpieliska. Są to pływające, wysokoburtowe pomosty. Dla plażowiczów będzie to o tyle atrakcyjne, że będzie można po nich spacerować. Jednak to nie wszystko. Pomosty mają też pomóc w walce z sinicami, które co roku, podczas upałów, pojawiają się na kąpielisku. Przy pomostach ma być bowiem zamontowane specjalne płótno, które w pewnym stopniu powinno zatrzymać sinice.

sinice, osw, plaża, łąka, zakaz kąpieli
Zakaz kąpieli na terenie kąpieliska w Łące spowodowany jest zazwyczaj sinicami. Nowe pomosty mają pomóc w walce z nimi · fot. pless.pl


Koszt inwestycji wynosi 235.651,40 zł + 12 tys. zł elementy montażu. Pomosty montowane są przez pracowników Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.