pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 3030

Policjanci doskonalili techniki obrony i ataku

Pszczyńscy stróże prawa uczestniczyli w warsztatach doskonalących techniki i taktyki interwencji oraz strzelania z broni służbowej. Dwumiesięczny cykl szkoleń policjantów zaplanowano do połowy czerwca. Kolejne warsztaty odbędą się już w przyszłym tygodniu.

Policjanci doskonalili techniki obrony i ataku
Policjanci doskonalili techniki obrony i ataku - 05.2018 · fot. KPP Pszczyna


Zajęcia z zakresu taktyki i techniki interwencji odbyły się na sali gimnastycznej z matą specjalistyczną do sportów walki. Tematem zajęć przygotowanych dla pszczyńskich stróżów prawa była szeroko pojęta samoobrona oraz techniki interwencji i obezwładniania agresora. W trakcie pierwszej części zajęć policjanci utrwalali wiedzę teoretyczną z zakresu wykorzystania środków przymusu bezpośredniego i broni służbowej oraz doskonalili umiejętności praktyczne techniki obrony i ataku.

Mundurowi ćwiczyli, jak uwolnić się z "kleszczy" napastnika, udaremnić jego działania mogące zagrozić życiu i zdrowiu interweniującego policjanta, a także uniknąć ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci szlifowali także wyprowadzanie uderzeń, kopnięć oraz blokowanie ciosów, a także sposób działania, gdy napastnik próbuje krępować ruchy interweniujących mundurowych. Druga część szkolenia odbyła się na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Pszczynie. Tam przeprowadzono ćwiczenia strzeleckie.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.