pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2018
  • 20 maja 2018
  • wyświetleń: 3418

300 muffinek i 5 niespodzianek - Hospicjum zaprasza na swoje stoisko

Za nami:

Hospicjum św. Ojca Pio zaprasza na swoje stoisko podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych na Daisy Days w Pszczynie.

Wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio podczas Festi
Wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych · fot. Hospicjum św. Ojca Pio


Festiwal jest okazją do prezentacji działalności hospicjum − która trwa nieprzerwanie już od 19 lat! − przede wszystkim poprzez możliwość rozmowy i kontaktu z obecnymi na stoisku wolontariuszami niemedycznymi, a wśród nich koordynatorką wolontariatu w pszczyńskim hospicjum − Renatą Gazdą.

Bardzo chętnie opowiemy także o naszym najważniejszym zadaniu, które realizujemy, budowie Domu Ojca Pio w Pszczynie, gdzie będzie działać ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i przychodnia paliatywna, ta część jest już w stanie surowym zamkniętym, a także hospicjum stacjonarne na 32 łóżka i noclegownia − wyjaśnia Teresa Buczak, prezes hospicjum św. Ojca Pio.

Stoisko hospicjum czynne będzie w niedzielę, 20 maja w godz. 11.00−17.00 wśród innych stoisk organizacji pozarządowych, przy ul. Piastowskiej tuż obok pszczyńskiego rynku.

wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio
Wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych · fot. Hospicjum św. Ojca Pio


W tym dniu hospicjum będzie prowadzić kwestę na rzecz budowy Domu Ojca Pio częstując publiczność pysznymi muffinkami. Wśród 300 babeczek w pięciu ukryte będą kupony na niespodzianki! Będą to niezwykłej urody ozdoby w technice decoupage, stworzone przez grupę wolontariuszy hospicjum utalentowanych plastycznie. Natomiast z babeczkami na tacach kwestować będą wolontariusze akcyjni hospicjum z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

Daisy Days 2018 (18−20 maja) organizowane są w Pszczynie po raz siódmy. Obecność hospicjum na Daisy Days łączy się z życiorysem księżnej, która znana była także ze swojej działalności charytatywnej m.in. polepszając warunki życia robotników, prowadząc sierociniec, przychodnię dla pracujących matek i szkołę dla ubogich dziewcząt, a po wybuchu I wojny światowej angażując się w pracę pielęgniarską.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.