pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 3116

FOTO: 9 nowych pracowni do nauki zawodu w powiatowych szkołach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Uczniowie szkoły rolniczej i samochodowej uczą się w dziewięciu nowych pracowniach do nauki zawodu, które powiat pszczyński uruchomił za niemal 2,8 mln zł.

Pracownie zawodowe w placówkach powiatowych - 15.05.2018 · fot. Powiat


zawodówki logo


Najpierw przeprowadzono prace budowlane i instalacyjne o wartości niemal 1,4 mln zł, a następnie zakupiono niezbędne wyposażenie służące do praktycznej nauki zawodu za niemal 1,4 mln zł.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie na potrzeby siedmiu nowoczesnych pracowni zaadaptowano pomieszczenia internatu. Uczniowie korzystają już z nowoczesnej pracowni usług gastronomicznych z zapleczem cateringowym, pracowni rysunku technicznego i dokumentacji technicznej, pracowni architektury krajobrazu, pracowni montażu i konserwacji urządzeń elektrycznych, pracowni elektrycznej i elektronicznej oraz dwóch pracowni językowych do praktycznej nauki języka obcego zawodowego.

- Świetni uczniowie i kadra nauczycielska to potencjał, który chcemy wykorzystywać. Przebudowaliśmy pomieszczenia oraz zakupiliśmy wyposażenie, dzięki którym zawodowcy mogą uczyć się w zupełnie nowych warunkach. Powiat pszczyński od wielu lat kładzie silny nacisk na rozbudowę szkolnictwa zawodowego, stale dostosowujemy ofertę do potrzeb rynku pracy i to przynosi efekty, bo coraz więcej uczniów wybiera powiatowe szkoły - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Pracownie zawodowe w placówkach powiatowych - 15.05.2018
Pracownie zawodowe w placówkach powiatowych - 15.05.2018 · fot. Powiat


Nowoczesna pracownia poligraficzna i druku w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie wyposażona została w komputery z oprogramowaniem, wykorzystywanym przez profesjonalistów. Uczniowie projektują, drukują, wykańczają druki. - Możemy teraz pracować na profesjonalnym sprzęcie, jesteśmy przygotowani do kształcenia "super fachowców". Technik grafiki i poligrafii cyfrowej to nowy zawód w naszej szkole, który cieszy się dużym zainteresowaniem - mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1. W tej szkole uruchomiona została także pracownia do nauki języka obcego zawodowego.

Powiat pszczyński zakupił do pracowni m.in. dziewięć nowoczesnych monitorów interaktywnych z komputerami, 16 laptopów, 54 tablety, 37 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 10 urządzeń wielofunkcyjnych, aparaty fotograficzne oraz dwie drukarki wielkoformatowe. W poszczególnych pracowniach znalazły się specjalistyczne urządzenia i sprzęty, jak wyposażenie kuchenne, zastawa stołowa, tachimetry, stoły i ścianki montażowe z rozdzielnią, ploter, gilotyny, bindownice i wiele innych.

Pracownie zawodowe w placówkach powiatowych - 15.05.2018
Pracownie zawodowe w placówkach powiatowych - 15.05.2018 · fot. Powiat


Pracownie zostały uruchomione dzięki realizacji dwóch unijnych projektów: "Praktyczna nauka zawodu priorytetem Powiatu Pszczyńskiego - rozbudowa bazy oświatowej" oraz "Kariera i kompetencje - zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego", na które powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Uruchomienie dziewięciu pracowni pochłonęło niemal 2,8 mln zł, z czego aż 2 mln zł wyniosła unijna dotacja.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj