Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2018
  • 16 maja 2018
  • wyświetleń: 27427

[WIDEO, FOTO] Robotnicy uszkodzili wodociąg. Woda zalała ul. Słoneczną

Od kilku tygodni na ulicy Słonecznej prowadzone są prace związane z przebudową drogi. Nieszczęśliwie, we wtorek, 15 maja około godziny 13.00 uszkodzona została rura z wodą, w związku z czym ulica została zalana.

Przerwany wodociąg podczas przebudowy ul. Słonecznej - 15.05.2018 · fot. pless.pl


Do zdarzenia doszło podczas wykonywania przyłącza kanalizacyjnego do posesji. Ekipa pracująca na ulicy Słonecznej uszkodziła wodociąg. O zdarzeniu poinformowano Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej. Miejsce zostało zabezpieczone. We wtorek wystąpiły utrudnienia w dostawie wody na ulicy Słonecznej i częściowo na ul. Bratniej (w stronę ul. Księżycowej).

Loading...


Loading...


Loading...


Przypominamy, że docelowo na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Inwestycja obejmuje także ul. Dobrawy, gdzie zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2m.

Przebudowa ul. Słonecznej - 9.05.2018 · fot. Arkadiusz Gardiasz / Kolonia Jasna


Odcinek trzeci całego przedsięwzięcia obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. Na ich realizację Urząd Miejski przeznaczy 6.605.217,07 zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to wrzesień 2019 r.

Projekty przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy w PszczynieDo pobrania: Projekt przebudowy ul. Słonecznej w Pszczynie

Do pobrania: Projekt przebudowy ul. Dobrawy w Pszczynie wraz ze skrzyżowaniem

Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.