pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 maja 2018
  • wyświetleń: 9565

Policjant z Pszczyny w gronie najsilniejszych

12 maja, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, odbył się II Puchar Polski Służb Mundurowych. Połączone dwie imprezy dla siłaczy, II Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i XIV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet, skupiły przeszło 100 zawodników.

Policjant z Pszczyny w gronie najsilniejszych
Policjant z Pszczyny w gronie najsilniejszych - 12.05.2018 · fot. KPP Pszczyna


Do udziału w Pucharze Polski Służb Mundurowych zaproszono funkcjonariuszy więziennictwa, żołnierzy, policjantów, celników i pozostałych przedstawicieli służb mundurowych. Zawodnicy startowali w siedmiu kategoriach wagowych, od 75 kg aż do ponad 125 kg. Przewidziano również klasyfikację drużynową, na którą składała się suma punktów zdobytych przez poszczególnych zawodników. I tu sukces przypadł drużynie policyjnych siłaczy ze Śląska.

Mundurowi z jednostek w Bielsku-Białej, Katowicach, Będzinie i Pszczynie pojechali, jak to określili, żeby zameldować się i obronić puchar. Udało się, podobnie jak w zeszłym roku. Nie było jednak łatwo. Zawody trwały niemal cały dzień. Przygotowania rozpoczęły się już o godzinie 8.00. Przewidywały obowiązkowy wpis na listę i ważenie uczestników. Oficjalne otwarcie odbyło się dwie godziny później. Po serii wyczerpujących zmagań na ławeczce ze sztangą, już późnym popołudniem można było spodziewać się, która drużyna wróci z trofeum.

Z relacji policjanta z pszczyńskiej jednostki wynika, że liczyły się nieznaczne różnice w kilogramach. Jemu samemu zabrakło 2,5 kg do tego, żeby w klasyfikacji indywidualnej stanąć na podium. Wycisnął 190 kilogramów, co dało mu 4. miejsce. Podkreśla, że i tak jest bardzo szczęśliwy i wdzięczny kolegom za zaproszenie do drużyny oraz swoim najbliższym za wsparcie. Obawiał się, że nie podoła, ponieważ 3 dni wcześniej, podczas treningu, naderwał bark. Jest bardzo dumny z tego, że punkty, które zdobył, ostatecznie złożyły się na wygraną jego drużyny. Jest to jego największy sukces w tym roku. Ma nadzieję, że nie ostatni. Już wkrótce, wspólnie ze swoimi policyjnymi kolegami wybiera się na kolejne zawody. Tym razem do Wrocławia.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.