pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 maja 2018
  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 7486

Muzeum Zamkowe przejmie Zameczek w Promnicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj

Zameczek Myśliwski "Promnice" zostanie nieodpłatnie przekazany Muzeum Zamkowemu w Pszczynie. Takie ustalenia zapadły podczas spotkania w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Zameczek Myśliwski w Promnicach
Muzeum Zamkowe przejmie Zameczek w Promnicach · fot. Andrzej Grynpeter


Zameczek Myśliwski "Promnice" zlokalizowany jest na nieruchomości Skarbu Państwa, położonej w Kobiórze. Obecnie nieruchomość użytkowana jest przez spółkę Noma Residence, która prowadzi tu działalność hotelową i restauracyjną.

14 listopada 2017 r. wojewoda śląski wydał zarządzenie ws. udzielenia zgody staroście pszczyńskiemu na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości. Na tej podstawie starosta, który w imieniu Skarbu Państwu zarządza zameczkiem, 16 kwietnia br. ogłosił przetarg na wydzierżawienie nieruchomości.

- 27 kwietnia zostaliśmy poinformowani, że Zarząd Województwa Śląskiego na posiedzeniu w dniu 24 kwietnia wyraził wolę nieodpłatnego przejęcia na własność od Skarbu Państwa zameczku przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Kilka dni temu na spotkaniu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zapadły ustalenia, że wojewoda śląski, uwzględniając zamierzony cel publiczny, zabytkowy charakter nieruchomości, jej wartość i unikatowość historyczną, wyda zarządzenie ws. przekazania nieruchomości w drodze darowizny Muzeum Zamkowemu w Pszczynie - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza, który w świetle tych ustaleń, odwołał przetarg na dzierżawę obiektu.

Przekazanie całego kompleksu pałacowo-parkowego Zameczku Myśliwskiego "Promnice" Muzeum Zamkowemu w Pszczynie wydaje się najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. Obiekt wymaga kosztownych remontów, a przekazanie tych zadań ewentualnemu dzierżawcy nie gwarantuje ich wykonania.

- Wierzymy, że Zameczek Myśliwski "Promnice", podobnie jak Muzeum Zamkowe w Pszczynie, będzie miał szansę stać się jedną z największych atrakcji województwa śląskiego - podkreśla starosta Paweł Sadza.

BM, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zamek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj