pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2018
  • 14 maja 2018
  • wyświetleń: 4564

"Daisy - błękitna tożsamość" - pierwsza powieść o Daisy von Pless

W dniach 19 i 20 maja, podczas dorocznych "Daisy Days" zaprezentowana zostanie w Pszczynie pierwsza w historii powieść o księżnej von Pless pt. "Daisy - błękitna tożsamość".

Książka ma formę sfabularyzowanej biografii. Szczególny nacisk położono w niej na życie osobiste księżnej. Poza tym obfituje w prawdziwe smaczki dotyczące arystokracji europejskiej okresu belle epoque.

Autorem powieści jest wrocławski pisarz, Zbigniew Niedźwiecki Ravicz. W 2013 roku twórca napisał sztukę teatralną o księżnej, która swoją premierę miała na deskach teatru Hochbergów w Szczawnie Zdroju. Od tej pory - jak twierdzi - zakochał się w księżnej. Czy z wzajemnością? Nie wiadomo. Ale biorąc pod uwagę, jaką sympatią książka cieszy się wśród czytelników, można podejrzewać, że Daisy jest mu przychylna.

W ubiegłym roku powieść została uhonorowana nagrodą "Ianiciusa" za wartości historyczne i literackie. Nie jest to pierwsza nagroda tego pisarza. Literackim "Feniksem" została wyróżniona również jego powieść "Grzech przemilczenia". Twórca jest członkiem Związku Literatów Polskich. Szczegóły te zapowiadają lekturę na odpowiednim poziomie.

W imieniu autora zapraszamy do stoiska autorskiego na spotkanie z księżną von Pless, tym razem w szatach z literatury pięknej!

Daisy - błękitna tożsamość

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.