pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2018
  • 23 maja 2018
  • wyświetleń: 11230

[WIDEO, ZDJĘCIA] Święto Teatru z POPP na scenie w PCKulu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

W czwartkowe popołudnie, 17 maja w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w Święcie Teatru, które przygotowała dziecięco-młodzieżowa grupa Kórtyna.Program składał się z dwóch części. W pierwszej widzowie zobaczyli etiudę "Jerzy" na podstawie wiersza J. Brzechwy "Grzebień i szczotka", w której wystąpili: Iga Masny, Maksymilian Wybrańczyk, Hanna Kielan i Maciej Pudełko. Potem przyszedł czas na piosenki, które zaśpiewali Iga Masny - "Drzwi do kariery", Maksymilian Wybrańczyk - "W czasie deszczu dzieci sie nudzą", Hanna Kielan - "Niegrzeczny Staś", proza Maciej Pudełko - "Huck Finn", Natalia Uchyła - "Wojna z rzeczami" i Hanna Kielan - "Prudencja".

W programie młodzieżowym pt. "Babę zesłał Bóg" wykonano piosenki: Monika Szpyrka - "Szuja", Magdalena Dudek - "Sex appeal", "I love you Cię", "Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną", Katarzyna Blacha - "Mówiłam żartem", Karolina Bagińska - "Czekolada", "Dieta", Katarzyna Caban - "Babę zesłał Bóg", Szymon Kaul i Anna Zaremba - "Co ja zrobię że mi się podobasz", Marek Blacha - "Wesołe jest życie staruszka". Ponadto wykonano piosenki wspólnie: "Wesołe jest życie staruszka", Być kobietą", Uśmiechnij się". Cały zespół (dzieci i młodzież) wykonał piosenkę: "Piosenka jest dobra na wszystko". W rolę konferansjerów wcieliły się Katarzyna Caban i Martyna Nowak.

Święto Teatru z Kórtyną - 17.05.2018 · fot. POPP


Aktorzy występowali przy akompaniamencie:
- program dziecięcy - Mikołaj Kućmierz
- program młodzieżowy - Dudek Band w składzie: fortepian - Dawid Bielenin, bas - Olga Klimek, gitara elektryczna - Miłosz Dudek i perkusja - Łukasz Płonka.

Ponadto wystąpili jeszcze przy fortepianie Małgorzata Żmij oraz klarnet i saksofon Maciej Woźnica.

świeto teatru z popp maj 2018
Święto Teatru z Kórtyną - 17.05.2018 · fot. POPP


- Dziękujemy Panu Michałowi Czernkowi dyrektorowi PCKulu za udostępnienie sali widowiskowej na próby i przedstawienie. Podziękowania kierujemy również do panów akustyków za profesjonalną obsługę imprezy - mówią organizatorzy.

TUTAJ playlista z tego wydarzenia na kanale Youtube POPP

new, BM / pless.pl
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj