Wiadomości

  • 11 maja 2018
  • wyświetleń: 3682

[ZDJĘCIA] Słoneczny Tydzień: Spartakiada Niepełnosprawnych

Spartakiadą Osób Niepełnosprawnych zainaugurowano "Słoneczny Tydzień" w powiecie pszczyńskim.

Słoneczny Tydzień - 10.05.2018 · fot. Powiat


"Słoneczny Tydzień" to cykliczna impreza organizowana od 2001 roku przez Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie we współpracy z innymi placówkami oraz organizacjami. Biorą w nim udział wychowankowie placówek kształcenia specjalnego oraz uczniowie klas integracyjnych ze szkół z terenu powiatu pszczyńskiego.

Tradycyjnie "Słoneczny Tydzień" został zainaugurowany na stadionie "Iskra" w Pszczynie, gdzie odbyła się Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 130 osób z siedmiu placówek z terenu powiatu pszczyńskiego. Zawodnicy biegali na 30 i 60 m, rzucali piłeczką palantową i piłką lekarską.

Słoneczny Tydzień - 10.05.2018
Słoneczny Tydzień - 10.05.2018 · fot. Powiat


W ciągu całego tygodnia osoby z niepełnosprawnościami będą bawić się i rywalizować w wielu konkursach i zawodach o charakterze artystycznym, sportowym i edukacyjnym. Odbędzie się m.in. Dzień Korczakowski, zawody wędkarskie, turniej piłkarski oraz przegląd piosenki i twórczości artystycznej.

Powiatowy "Słoneczny Tydzień" to przede wszystkim dobra zabawa dla uczestników, ale impreza ma również na celu zwrócenie uwagi na potrzebę równego traktowania osób z niepełnosprawnościami.

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.