pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 maja 2018
  • wyświetleń: 24105

[WIDEO] Rewelacyjny film uczniów z Suszca! Zachwyceni są nim policjanci!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Suszcu" podaj

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Suszca przygotowali film dotyczący bezpieczeństwa na drodze, piętnując korzystanie z telefonów komórkowych przez kierowców i słuchawek wśród pieszych. Krótkie wideo zbiera bardzo dobre recenzje wśród policjantów z Pszczyny i Katowic oraz ma szansę na wygraną w konkursie "Mam talent na bezpieczeństwo".- Film został przygotowany na konkurs "Mam talent na bezpieczeństwo" organizowany w roku 2018. Przedstawia on alternatywną rzeczywistość dla momentu wypadku, w której ofiara ma możliwość pomóc sobie i sprawcy - podpisał film jeden z jego autorów, opiekun artystyczny i scenarzysta Mateusz Mrukwa.

"Mam talent na bezpieczeństwo" to konkurs organizowany między innymi przez wojewodę śląskiego i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Akcja ma na celu zwiększenie wrażliwości na istotę bezpiecznych zachowań na drodze. Propozycja udziału w konkursie została skierowana do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i szkół średnich.

Konkurs zakładał przygotowanie pracy w dowolnej formie artystycznej. Uczniowie ze szkoły w Suszcu przygotowali spot, w którym propagowane jest świadome uczestnictwo w ruchu drogowym. Takie, które wyklucza słuchawki na uszach pieszego i telefon komórkowy przy uchu kierowcy. Scenariusz przewidywał ukazanie związanych z tym niebezpieczeństw i prostych sposobów zapobiegania takim sytuacjom. Pracując kilka dni nad projektem, przy pomocy swojej pani pedagog, która wcieliła się w jedną z bohaterek spotu, zespół młodzieży stworzył film "Na drodze swojej drogi".

W internecie niezwłocznie po pierwszej publikacji filmu pojawiło się mnóstwo ciepłych słów o tej niespełna dwuminutowej produkcji.

- Spot zrealizowany przez uczniów ze szkoły podstawowej w Suszcu z pewnością zasługuje na uwagę. Wrażenia wizualne, dźwiękowe, pomysł i przemyślany scenariusz to elementy, które wskazują na niezwykle duże zacięcie artystyczne młodych twórców - chwali nagranie Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

"Świetny spot" pisze z kolei Komenda Wojewódzka w Katowicach, która wideo opublikowała w mediach społecznościowych.

Teraz pozostaje już tylko czekać na wyniki konkursu. Młodzi twórcy liczą na pozytywną ocenę swojej pracy. Mają nadzieję, że ich starania zostaną docenione i będą mogli zobaczyć swój film wśród wyróżnionej dziesiątki publikowanej na stronie śląskiej policji.

Gala Finałowa z rozdaniem nagród, pokazem nagrodzonych filmów i prelekcją na temat stanu bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego odbędzie się 1 czerwca w Katowicach.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Suszcu" podaj