pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 maja 2018
  • 29 maja 2018
  • wyświetleń: 25472

[ZDJĘCIA] XXVII Dni Pawłowic! Wystąpiły Frele oraz Cleo!

W weekend obchodziliśmy XXVII Dni Gminy Pawłowice. Na mieszkańców i gości odwiedzających plac przy urzędzie gminy i park w Pawłowicach czekało wiele atrakcji.

XXVII Dni Gminy Pawłowice - 26-27.05.2018 · fot. GOK Pawłowice


W sobotę, 26 maja, na scenie przy urzędzie gminy zaprezentowały się grupy taneczne Black Milk Crew oraz Club Tańca "i" działające przy Osiedlowym Domu Kultury, po godzinie 18:00 wystąpił zespół JACK&BAND, a zaraz po nim zespół BACIARY, który porwał wszystkich do wspólnej zabawy. W parku czekały dmuchańce, wesołe miasteczko oraz punkty gastronomiczne. W trakcie trwania imprezy wręczono nagrody zwycięzcom X Regionalnego Konkursu Plastycznego "Malujemy z Natury", który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Kategoria 7-10 lat:
1. Olivia Uryć (Pawłowice)
2. Martyna Nowak (Jastrzębie-Zdrój)
3. Weronika Pochcioł (Pawłowice)
Wyróżnienia: Patrycja Budek (Jastrzębie- Zdrój), Bartosz Wierdak (Pawłowice)

Kategoria 11-14 lat:
1. Karol Klepek (Pawłowice)
2. Julia Świętoniowska (Pawłowice)
3. Patrycja Macura (Pawłowice)
Wyróżnienia: Izabela Poloczek (Golasowice), Weronika Woźnicka (Żory)

Kategoria 15-20 lat:
2. Leokadia Cyrulik (Warszowice)
3. ex aequo Joanna Jagielska (Bielsko-Biała), Lidia Żurat (Pawłowice)
Wyróżnienia: Małgorzata Krypczyk (Jastrzębie-Zdrój), Julia Tęciorowska (Żory), Martyna Ferfecka (Pawłowice)
Miejsca pierwszego nie przyznano.

Kategoria 21-100 lat:
Nagroda - Helena Kawa (Pawłowice)
Wyróżnienie - Beata Granek (Żory)


Niedzielną uroczystość rozpoczął korowód prowadzony przez orkiestrę dętą KWK Pniówek. Jako pierwsze na scenie wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice", Margo, Retro, Viola oraz Pawłowickie Babeczki. Nie zabrakło pokazu tańca, akrobatyki i gimnastyki w wykonaniu KS Active.

Równolegle w pawłowickim parku na dzieci czekał klaun Dyzio, który organizował gry i konkursy, rozdawał balony oraz watę cukrową. W ramach XXVII Dni Gminy Pawłowice, Sekcja Biegaczy RunTeam Pawłowice zorganizowała Sztafetę Szlakami Gminy Pawłowice. W pierwszej części odbyła się sztafeta dorosłych i młodzieży, którzy łącznie przebiegli 43 km. Po jej zakończeniu zorganizowano sztafetę uczniów szkół podstawowych gminy Pawłowice, którzy biegali alejkami parku. Zwieńczeniem sztafety było wspólne przejście biegaczy na plac przy urzędzie gminy, gdzie otrzymali pamiątkowe medale.

W związku z uchwaleniem przez gminę Pawłowice Program Ograniczenia Niskiej Emisji na lata 2018-2019, na parkingu przed urzędem gminy odbyła się wystawa kotłów ekologicznych. Mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia kotłów, poznania zasady ich działania, skalkulowania kosztów oraz uzyskania fachowej porady instalatorów.

Podczas XXVII Dni Gminy Pawłowice po raz pierwszy uhonorowano tytułem "Trenera Roku" oraz "Działacza Roku" w kategorii Sport w Gminie Pawłowice. Tytuł stanowi wyraz uznania dla środowiska sportowego za wkład we współtworzeniu i podnoszeniu popularności sportu w Gminie Pawłowice. Tytuł "Trenera Roku" z rąk przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice Aleksandra Szymury i dyrektorki Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach Bożeny Wróbel odebrał Leszek Kremiec - trener Ju-Jitsu, instruktor Kung-Fu, Wu-Shu, Kick-Boxingu i samoobrony. Od 1991 roku organizuje zajęcia sztuk i sportów walki w Pawłowicach, a od 2003 roku prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sztuk walki w UKS BUDO. Jest organizatorem obozów sportowych oraz festiwali sztuk i sportów walki. W 2017 roku został odznaczony brązową odznaką "Za zasługi dla Sportu" przyznawaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Tytuł "Działacza Roku" został przyznany Stanisławowi Reclikowi - działaczowi oraz jednemu z założycieli LKS "Strażak" Pielgrzymowice, gdzie pełni funkcję sekretarza. Wieloletniemu kapitanowi drużyny seniorów oraz nieocenionemu szkoleniowcowi dzieci i młodzieży. Laureat dwukrotnie został wybierany jako delegat do Podokręgu Skoczów. Za swoją działalność był również wielokrotnie odznaczony.

Niedzielny wieczór uświetniły występy zespołu FRELE oraz CLEO, które zgromadziły tłumy na rynku. Na zakończenie imprezy odbył się spektakularny pokaz laserowy.

new, ab / pless.pl, źródło: GOK Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.