pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 maja 2018
  • wyświetleń: 3421

Kapituła już wybrała! 18 maja poznamy Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej

Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń kapituła odznaczenia "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" wybrała tegoroczne laureatki. To wyjątkowe kobiety, które motywują, inspirują i są wzorem do naśladowania.

kapituła Klejnot Ziemi Pszczyńskiej
Kapituła już wybrała! 18 maja poznamy Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej · fot. Powiat


18 maja sala lustrzana Muzeum Zamkowego w Pszczynie wypełni się wspaniałymi kobietami - laureatkami i nominowanymi do odznaczenia "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej". Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia kobietom działającym na rzecz powiatu pszczyńskiego poprzez promowanie postaw aktywnych, społecznych, kulturowych i przedsiębiorczych.

Laureatki w pięciu kategoriach: Kobieta Biznesu, Kobieta Społeczna, Kobieta Sztuki i Kultury, Kobieta Obyczajów i Tradycji oraz Kobieta Ziemi Pszczyńskiej, wybrała kapituła w składzie: przewodniczący kapituły - starosta pszczyński, Paweł Sadza, przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Barbara Bandoła, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Agata Tucka-Marek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Bernadeta Sojka-Jany oraz prezes LGD "Ziemia Pszczyńska", Renata Dyrda.

- Bardzo dziękuję samorządom, kołom gospodyń wiejskich, organizacjom i stowarzyszeniom z terenu powiatu pszczyńskiego, które przesłały nam zgłoszenia tak wyjątkowych kobiet. Wybór był bardzo trudny, bo każda z nominowanych zasługuje na odznaczenie - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Laureatki otrzymają broszkę wzorowaną na maneli - bransolecie z przełomu XVI i XVII wieku, przedstawiającą dwie splecione dłonie, a pomiędzy nimi serce.

BM, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.