pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2018
  • wyświetleń: 5769

Młode Pszczynioki i Gryfne Bajtle - udany występ w Zebrzydowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Dziecięce Zespoły Regionalne Młode Pszczynioki i Gryfne Bajtle działające w ramach zajęć POPP zajęły III miejsce w XXV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "ZŁOTY KŁOS" Euro-Folklor 2018, który odbył się pierwszego i trzeciego maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach.Młode Pszczynioki - występ w Zebrzydowicach - 04.2018 · fot. Młode Pszczynioki, POPP, Marcela Grzywacz i GOK Zebrzydowice


Oba zespoły zaprezentowały ludowe pieśni i tańce na scenie amfiteatru przy GOKu w Zebrzydowicach. W przeglądzie udział wzięło 80 zespołów zarówno dziecięcych jak i dorosłych. Opiekunem zespołów jest Pani Katarzyna Janik. W tym roku pomagają jej Pani Anna Kozińska (Młode Pszczynioki, pod nieobecność Pani Małgorzaty Szczerby) i Pani Maria Bartas (Gryfne Bajtle). W Zebrzydowicach zespołom przygrywała kapela, w której oprócz Pani Katarzyny (akordeon) zagrały Pani Małgorzata Szczerba (kontrabas), Pani Gabriela Wrzoł (bęben) oraz Lidia i Małgosia Filipczuk (skrzypce).

Gratulujemy sukcesu i do zobaczenia na Małym Brzymie, który odbędzie się 26 maja od 13.00 w pszczyńskim Skansenie.Gryfne Bajtle - występ w Zebrzydowicach - 04.2018 · fot. Gryfne Bajtle, POPP, Marcela Grzywacz i GOK Zebrzydowice


Składamy również podziękowania za wsparcie finansowe wyjazdu do Zebrzydowic Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie, przy której działają Młode Pszczynioki i Radzie Rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach przy której działają Gryfne Bajtle.

Warto podkreślić obecność licznej grupy rodziców, która wspierała zespoły oklaskami Protokół jury na stronie organizatora - KLIKNIJ Życzymy dalszych sukcesów!

new / pless.pl
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj